Młodziki zagrają w Interlidze

25
Wrzesień
2019

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-12 / U-13

1

Ruszamy z nowym projektem, do którego zostaliśmy zaproszeni. W środę rozegramy pierwszą kolejkę Interligi – międzynarodowych rozrywek ligowych, zrzeszających drużyny z roczników 2008 i 2007. Zgłoszonych zostało dziesięć zespołów z czterech państw.

W rozgrywkach wezmą udział drużyny z Polski, Słowacji, Czech i Węgier. Wśród nich jest również Wisła Kraków, która będzie gospodarzem pierwszej kolejki.Pomysł na zorganizowanie międzynarodowych rozgrywek zrodził się na początku bieżącego roku. Wisła regularnie jeździ na sparingi i turniejów do południowych sąsiadów, i właśnie czeski Banik Ostrava zaproponował takie rozwiązanie. – Pierwsze rozmowy na temat wspólnych rozgrywek rozpoczęły się zimą ubiegłego sezonu przy okazji spotkań towarzyskich z czeskimi i słowackimi drużynami. Wtedy to, razem z trenerami z Czech i Słowacji zgadzaliśmy się co do jednego – nasi zawodnicy potrzebują systematycznie uczestniczyć w rozgrywkach na najwyższym poziomie tak, aby mieli zagwarantowane optymalne środowisko do rozwoju, a to właśnie gwarantują nam nasi sąsiedzi. Uważam, że jest to wyjątkowa inicjatywa na skalę kraju, która będzie świetnym uzupełnieniem i wsparciem procesu szkolenia – wyjaśnia trener.

Interliga będzie rozgrywana w dwóch kategoriach wiekowych. Rywalizować będą ze sobą drużyny U13 oraz U12. Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu w formie trójmeczu. Starszy rocznik zagra w formule z jedenastoma zawodnikami na boisku, natomiast młodszy z dziewięcioma. Mecze będą rozgrywane w wymiarze czasowym dwa razy po 30 minut i każdy zjazd liczy dwa mecze. Na inaugurację wiślacy podejmować będą odpowiednio zespoły Spartaka Trnawa oraz Baníka Ostrava. Pierwsze mecze rozpoczną się w środę o 14 i odbędą się w Bazie Szkoleniowej Wisły w Myślenicach.

Według trenera drużyny z rocznika 2007 udział w Interlidze przyniesie korzyści zarówno Wiśle, jak i zawodnikom, którzy będą mogli zdobyć nowe doświadczenia – Mamy duże oczekiwania związane z udziałem w Interlidze. Po pierwsze: korzyści dla naszych zawodników, którzy raz w miesiącu będą zbierać międzynarodowe doświadczenie, rywalizując z rówieśnikami prezentującymi odmienny sposób gry. Po drugie: możliwości wymiany poglądów oraz informacji kadr trenerskich, dotyczących zwiększenia efektywności procesu szkolenia. Po trzecie: prestiż dla klubu związany z uczestnictwem w rozgrywkach – zakończył trener Bartosz Bąk.

Zespoły biorące udział w Interlidze:
Polska: Wisła Kraków, Śląsk Wrocław, Górnik Zabrze
Czechy: Banik Ostrava, Sparta Praga, Zbrojovka Brno, Fastav Zlín
Słowacja: Spartak Trnawa
Węgry: ETO Györ

4

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x