Młodzi w Turcji: Bartosz i Uryga w rywalizacji o pierwszy skład

31
Styczeń
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności

14856827619564

Dzisiaj piłkarze pierwszej drużyny Wisły Kraków wracają ze zgrupowania w tureckim Belek. Podczas dziewięciu dni Wiślacy przygotowywali się do rundy wiosennej, zagrali też trzy sparingi. Szansę pokazania się w nich dostali młodzi.

W kadrze na tureckie zgrupowanie znaleźli się m.in. Kacper Laskoś, Jakub Ptak, Mateusz Zając, Piotr Żemło, Jakub Bartosz oraz Alan Uryga. Najmłodsi, Ptak i Laskoś, z pewnością polecieli do Belek po naukę – dla obu był to pierwszy zagraniczny obóz z pierwszą drużyną, z kolei pozostali chcieli przekonać do siebie trenera Kiko Ramireza.

Wisła w Turcji rozegrała trzy sparingi – przegrała z Pacsi FC 1:2 oraz pokonała MŠK Žilina 2:1 i Steauę Bukareszt 4:3. W każdym z tych spotkań wystąpili Uryga oraz Bartosz, ale były to występy jedynie z ławki rezerwowych. Najbardziej doświadczony wychowanek zagrał łącznie 92 minuty, w tym 45 przeciwko Rumunom, kiedy to zastąpił od początku drugiej połowy Arkadiusza Głowackiego. Bartosz grał niewiele mniej – 66 minut, dwukrotnie zmieniając na prawym skrzydle Rafała Boguskiego. Wydaje się, że u nowego trenera to właśnie z nim młody boczny obrońca będzie rywalizował o miejsce w składzie. Nie będzie bez szans, jeżeli zachowa skuteczność z meczu z Żyliną. Kilka minut po wejściu na boisko pewnym strzałem podwyższył prowadzenie Wisły. – Podchodzę do tego spokojnie. Po prostu była sytuacja na strzelenie gola, uderzyłem mocno, trafiłem do siatki i było 2:0. Cieszę się, że dostaję szansę. Staram się ją wykorzystać i czekam co będzie dalej – mówił o tej sytuacji w rozmowie z oficjalną stroną Wisły.

Żemło i Laskoś zagrali tylko w pierwszym spotkaniu, przeciwko Węgrom. Obaj pojawili się przy stanie 1:0 dla Wisły, lecz Słowacy skorzystali w końcówce z biernej postawy defensywy i najpierw wyrównali, a trzy minuty przed końcem zdobyli zwycięską bramkę. Ptak i Zając nie zagrali w ogóle. Pewny skład miał zawodnik, którego do młodych zaliczyć już nie można, ale do wychowanków jak najbardziej. Krzysztof Mączyński dwa ostatnie mecze zagrał od deski do deski, a w pierwszym zszedł po godzinie gry. Wcześniej, w pierwszej połowie, popisał się świetnym uderzeniem dającym Białej Gwieździe prowadzenie. W sobotę przed Wiślakami ostatni sparing – z Zagłębiem Sosnowiec.

Podsumowanie młodych zawodników podczas zgrupowania w Turcji:
Alan Uryga – 3 mecze, 92 minuty
Jakub Bartosz – 3 mecze, 66 minut, gol
Kacper Laskoś – 1 mecz, 32 minuty
Piotr Żemło – 1 mecz, 23 minuty
Jakub Ptak, Mateusz Zając – bez występów

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x