#MłodaWisłaGra: Walka o punkty i niedziela pod znakiem „Wisła dla Klubów”

06
Wrzesień
2019

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-10 / U-11 / U-12 / U-13 / U-14 / U-15 / U-16 / U-17 / U-8 / U-9

BAZ190825-6162

W nadchodzący weekend młodzieżowe drużyny Wisły Kraków powalczą o punkty przede wszystkim w sobotę. Niedziela upłynie pod znakiem turnieju „Wisła dla Klubów”, w którym wystąpi rocznik U8. Poniżej prezentujemy weekendowy harmonogram gier naszej Akademii.

Walka o ligowe punkty czeka nas przede wszystkim w sobotę (7 września). Na boisko przy ulicy Reymonta 22 wybiegną podopieczni Patryka Jałochy – o godzinie 11:00 zmierzą się z Górnikiem Łęczna przy Reymonta w ramach 4. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Rocznik U15 radzi sobie wyśmienicie w tegorocznych rozgrywkach. Po trzech spotkaniach Wisła z kompletem punktów zajmuje pierwszą lokatę w tabeli. Młodych zawodników można też pochwalić za świetny bilans bramkowy – 16:1.

Na pierwsze zwycięstwo wciąż czeka rocznik U17. Zawodnicy trenera Dawida Będkowskiego mają na swoim koncie tylko punkt za remis z Podgórzem Kraków na inaugurację sezonu. Wygrać nie udało się ani przed dwoma tygodniami w Krośnie z Karpatami, ani przed tygodniem z Koroną – Wisła do 60. minuty prowadziła 1:0, lecz goście w pół godziny odwrócili losy spotkania i w podróż do Kielc zabrali pełną pulę punktów. Tym razem rywalem „Białej Gwiazdy” będzie Stal Mielec. Spotkanie zostanie rozegrane w delegacji o godzinie 12:00.

Także w sobotę, jako pierwsi, bo już o 10:00, swój mecz rozegra drużyna U14. Podopieczni trenera Michała Jani zmierzą się Pogonią Miechów. Warto zaznaczyć, że po trzech spotkaniach przewodzą w tabeli z dziewięcioma „oczkami”.

Drużyna U10 od soboty do niedzieli będzie przebywała na turnieju w Będzinie, natomiast U11 w sobotę zagra w turnieju Soły Oświęcim.

Niedziela upłynie przede wszystkim pod znakiem turnieju „Wisła dla Klubów”, który został zorganizowany we współpracy Akademii Piłkarskiej z Socios Wisła. Okazję do zaprezentowania się na nim będzie miał m.in. rocznik U8. Początek o godzinie 9:30.

O występach młodzieżowych grup Wisły Kraków informować będziemy na bieżąco za pośrednictwem kont na Twitterze oraz Instagramie – @akademiawisly. Zachęcamy do obserwowania i współtworzenia relacji z meczów młodych Wiślaków!

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x