#MłodaWisłaGra: Środa z Koroną

30
Kwiecień
2019

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-12 / U-13 / U-14 / U-15 / U-16 / U-17

Korona_Wisła_11XI

Rozgrywki CLJ nie zwalniają tempa i już w środę czekają nas kolejne spotkania w których nasze młodzieżowe drużyny będą chciały powiększyć swój bilans punktowy. Dwa spotkania zagramy w delegacji, a jedno przy Reymonta.

Korona Kielce – ten zespół będzie rywalem w pierwszym dniu maja zarówno dla drużyny U17 jak i U15. Podopieczni trenera Marcina Pluty, którzy przewodzą ligowej tabeli udadzą się do Kielc, by rozegrać mecz na szczycie z drużyną Korony, która zgromadziła dokładnie tyle samo punktów co Biała Gwiazda, lecz ma gorszy bilans bramkowy i znajduje się tuż za Wisłą. Rozpoczynamy maj – miesiąc maturalny – to będzie prawdziwy egzamin dojrzałości dla piłkarzy z Krakowa, biorąc pod uwagę fakt, że w tym sezonie liga jest niezwykle wyrównana i każda strata punktów może być bardzo mocno odczuwalna. Spotkanie zaplanowane jest na godzinę 12:00.

Przy Reymonta, gości z województwa świętokrzyskiego podejmie natomiast drużyna Mateusza Stolarskiego, która w ostatnich trzech spotkaniach zgromadziła komplet punktów. W ostatniej kolejce Wiślacy okazali się lepsi od niepokonanej do tamtej pory drużyny Górnika Łęczna 2:0, choć wynik mógł być o wiele bardziej okazały. Koroniarze, którzy swoje ostatnie spotkanie również rozgrywali w Grodzie Kraka, pokonali Cracovię i zainkasowali trzy oczka i w tabeli zajmują 4. miejsce z sześcioma punktami straty do Wisły. W pierwszym spotkaniu rozgrywanym w Kielcach, Wisła Kraków pewnie pokonała Koronę 3:0. Nie mielibyśmy nic przeciwko, aby i w środę padł podobny wynik. W święto pracy swoje spotkanie rozegrają również młodzi piłkarze z rocznika 2006, którzy zmierzą się na wyjeździe z Progresem Kraków.

O występach młodzieżowych grup Wisły Kraków informować będziemy na bieżąco za pośrednictwem kont na Twitterze oraz Instagramie – @akademiawisly. Zachęcamy do obserwowania i współtworzenia relacji z meczów młodych Wiślaków!

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x