#MłodaWisłaGra: Sobota z CLJ

20
Wrzesień
2019

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-12 / U-13 / U-14 / U-15 / U-17

BAZ190817-4689

Przed nami kolejny weekend zmagań w Centralnej Lidze Juniorów. Nasze młodzieżowe drużyny wszystkie spotkania rozegrają w sobotę. Na pięć spotkań, trzy rozegramy w delegacjach, a dwa w roli gospodarza na boisku AWF.

Walkę o ligowe punkty jako pierwsi rozpoczną zawodnicy z drużyn U12 oraz U13, które zmierzą się odpowiednio z Cracovią, a także Tarnovią Tarnów. Oba spotkania zostały zaplanowane na godiznę 10.00 i zostaną rozegrane na boiskach przeciwników. Również przed południem, bo o godzinie 11.00, na boisko w Proszowicach wybiegną zawodnicy Wisły Kraków U14, którzy zmierzą swoje siły z ekipą miejscowej Proszowianki.

W roli gospodarzy wystąpi natomiast ekipa U17. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Rafała Wisłockiego podejmą na boisku AWF drużynę, która obecnie zamyka ligową tabelę – BKS Lublin. Wiślacy po ostatniej porażce z TOP 54 Biała Podlaska zrobią wszystko, by sięgnąć po drugie zwycięstwo w bieżącym sezonie. Margines błędu został już bowiem wyczerpany i każda strata punktów może być ciężka do odrobienia. Pierwszy gwizdek arbitra o godzinie 13.30

Jako ostatni na boisko wybiegnie zespół U15, który również wystąpi na obiekcie AWF. Podopieczni trenera Patryka Jałochy w obecnym sezonie nie poznali innego smaku, niż smak zwycięstwa. Szczególnie ważny był ten ostatni triumf – w Kielcach przeciwko Koronie, dzięki któremu Biała Gwiazda odskoczyła Koroniarzom na pięć punktów. W sobotę Wiślacy podejmą kolejny zespół z czołówki – Motor Lublin. Ekipa z Lublina zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli ze stratą dwóch punktów do Wisły. Zapowiada się więc bardzo ciekawe widowisko, którego rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 16.00.

O występach młodzieżowych grup Wisły Kraków informować będziemy na bieżąco za pośrednictwem kont na Twitterze oraz Instagramie – @akademiawisly. Zachęcamy do obserwowania i współtworzenia relacji z meczów młodych Wiślaków!

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x