#MłodaWisłaGra: Seria domowych spotkań

30
Sierpień
2019

Autor Akademia

Kategoria Aktualności

BAZ190817-4752

Machina pod tytułem „Centralna Liga Juniorów” wystartowała! W nadchodzący weekend młodzieżowe drużyny Wisły Kraków powalczą o ligowe punkty zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Czeka nas aż pięć spotkań w roli gospodarzy.

W sobotę (31.08) jako pierwsi, bo o godzinie 10:00, na boisko wybiegną zawodnicy z rocznika U12, którzy na własnym boisku zmierzą się z Unią Oświęcim. O 12:00 o pierwsze, ligowe zwycięstwo w nowym sezonie powalczą podopieczni trenera Dawida Będkowskiego. Ich rywalem będzie trzecia w tabeli Korona Kielce. Wisła Kraków U17 plasuje się na piątym miejscu. Na swoim koncie ma punkt za remis (1:1) na inaugurację z Podgórzem Kraków, natomiast przed tygodniem uległa w delegacji Karpatom Krosno (1:2). O godzinie 14:30, także na Reymonta, Wisła U15 zagra z Sandecją Nowy Sącz. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Patryka Jałochę są liderem – w dwóch meczach zgarnęli komplet punktów, strzelili 12 goli, a stracili zaledwie jednego.

Niedzielne granie rozpocznie rocznik U13, który o godzinie 10:00 zmierzy się z Fablokiem Chrzanów. 1 września do walki o punkty przystąpią także podopieczni trenera Michała Jani i o godzinie 16:00 zagrają ze Słomniczanką Słomniki. Rocznik U14 do tej pory rozegrał dwa spotkania i oba zakończyły się pewnymi zwycięstwami (2:0 z Hutnikiem Kraków oraz 8:1 z Borkiem).

Od piątku do niedzieli zespół U11 będzie przebywał w Ostrowie Wielkopolskim, natomiast drużyna U10 pojedzie do Suwałk, gdzie weźmie udział w turnieju.

O występach młodzieżowych grup Wisły Kraków informować będziemy na bieżąco za pośrednictwem kont na Twitterze oraz Instagramie – @akademiawisly. Zachęcamy do obserwowania i współtworzenia relacji z meczów młodych Wiślaków!

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x