#MłodaWisłaGra: Pójść za ciosem!

25
Kwiecień
2019

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-12 / U-13 / U-14 / U-15 / U-16 / U-17

BAZ190302-1574

Kolejne piłkarskie emocje związane z występami młodzieżowych drużyn Białej Gwiazdy czekają nas w nadchodzący weekend. Ważne testy czekają na piłkarzy z drużyn U15 oraz U17, które będą chciały pozostać w czubie tabeli.

Piłkarskie zmagania w ostatni weekend kwietnia rozpoczniemy w sobotę. Jako pierwsi o ligowe punkty powalczą piłkarze z roczników 2005 i 2006, które w równoległym czasie zmierzą się odpowiednio u siebie ze Słowikiem Olkusz oraz w meczu wyjazdowym z ekipą Fabloku. Dopełnieniem piłkarskiej soboty w rozgrywkach naszych młodzieżowych drużyn będzie emocjonujące spotkanie derbowe w którym Wisła Kraków U17 uda się w niedaleką delegację, by rozegrać swoje spotkanie z drużyną Podgórza Kraków. Będących na pozycji lidera, podopiecznych trenera Marcina Pluty czeka naprawdę ciężka przeprawa. Wydawać by się mogło, że spotkanie z ostatnim zespołem w tabeli będzie rozpatrywane w kategorii tych łatwych i przyjemnych. Nic bardziej mylnego. Liga jest bardzo wyrównana o czym świadczyć może fakt, iż liderującą Wisłę od ostatniego Podgórza dzieli zaledwie sześć oczek. Można więc wiele zyskać, ale i wiele stracić. Początek spotkania w sobotę o godzinie 12:00

Niedzielę rozpoczniemy meczem w Pcimiu, gdzie z miejscową drużyną Pcimianki zmierzą się piłkarze z rocznika 2007. Mecz ten zaplanowany jest na godzinę 10:00. Natomiast o godzinie 12:00, Wisła Kraków U15 podejmie przy Reymonta zespół Górnika Łęczna, który w tej rundzie obok liderującej AP 21 Kraków nie doznał goryczy porażki i będąc na trzecim miejscu z jednym punktem straty, depcze po piętach piłkarzom Mateusza Stolarskiego. Wiślacy ostatnimi spotkaniami pokazują jednak, że mają aspirację i przede wszystkim umiejętności, aby w każdym meczu móc wygrywać i grać przy tym efektownie i efektywnie.

O występach młodzieżowych grup Wisły Kraków informować będziemy na bieżąco za pośrednictwem kont na Twitterze oraz Instagramie – @akademiawisly. Zachęcamy do obserwowania i współtworzenia relacji z meczów młodych Wiślaków!

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x