#MłodaWisłaGra: Ostatnia prosta!

23
Maj
2019

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-12 / U-13 / U-14 / U-15 / U-16 / U-17

BAZ190427-9132

Sezon CLJ powoli dobiega końca. W najbliższy weekend młodzieżowe drużyny Wisły Kraków zechcą jeszcze bardziej wzbogacić swój dorobek punktowy. Trzy mecze zagramy w sobotę, a dwa w niedzielę.

W sobotę jako pierwsi o ligowe punkty powalczą piłkarze prowadzeni przez Michała Janię. Zawodnicy drużyny U14 na obiekcie Nadwiślan zmierzą swoje siły z zespołem Borku Kraków. Na Podkarpacie wybiorą się natomiast drużyny U15 i U17. Starszy rocznik swój mecz rozegra w Mielcu, a rywalem będzie lokalna Stal, która wykorzystała ostatnie potknięcia Białej Gwiazdy i zepchnął ją na 3. miejsce w tabeli. Ostatnią porażką z BKS-em wiślacy praktycznie pogrzebali swoje szanse na wygraną w lidze. Przewodząca stawce Korona ma pięć punktów przewagi nad trzecią Wisłą, która z kolei do drugiej Stali traci jedno „oczko”.”Dopóki piłka w grze..” Początek spotkania o godzinie 11.00.

O godzinie 12.30 na boisko w Rzeszowie wybiegną drużyny Resovii i Wisły U15. Ostatnim meczem i zwycięstwem w spotkaniu z AP 21 Kraków, podopieczni Mateusza Stolarskiego udowodnili, że nie ma w tej lidze lepiej grającej drużyny od Wisły, która złapie „wiatr w żagle”. Wiślacy ciągle zachowują szansę na końcowy triumf w lidze, lecz nie wszytko jest zależne od nich. Muszą liczyć na łut szczęścia, w postaci potknięcia Korony. Szczęściu oczywiście trzeba jeszcze dopomóc – najlepiej przywożąc z Rzeszowa trzy punkty.

W niedzielę na dopełnienie weekend czekają nas dwa spotkania. O godzinie 10.00 piłkarze z rocznika 2006 podejmą u siebie Okocimski Brzesko. Natomiast w samo południe rocznik 2007 na boisku Nadwiślan zagrają niezwykle prestiżowe spotkanie – derby z Cracovią.

O występach młodzieżowych grup Wisły Kraków informować będziemy na bieżąco za pośrednictwem kont na Twitterze oraz Instagramie – @akademiawisly. Zachęcamy do obserwowania i współtworzenia relacji z meczów młodych Wiślaków!

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x