#MłodaWisłaGra: Mecz na szczycie w CLJ U15!

17
Maj
2019

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-12 / U-13 / U-14 / U-15 / U-16 / U-17

BAZ190427-9262

Wszystkie trzy spotkania, które nasze młodzieżowe drużyny rozegrają w nadchodzący weekend odbędą się w Krakowie. Dwa spotkania czekają nas w sobotę, a jedno w niedzielę.

Sobotnie granie rozpoczniemy o godzinie 13:00 meczem rocznika 2005. Zawodnicy trenera Michała Jani podejmą na własnym boisku drużynę Bronowianki Kraków. Tego samego dnia o godzinie 18:00 Wisła Kraków U17 podejmie przy Reymonta outsidera tej niezwykle wyrównanej ligi, zespół BKS – u Lublin. W poprzedniej kolejce drużyna prowadzona przez trenera Marcina Plutę podzieliła się punktami w ciężkim, derbowym pojedynku z Cracovią i obecnie zajmuje 2. miejsce w tabeli. Jest jednak o co walczyć, bowiem strata do liderującej Korony na trzy kolejki przed końcem wynosi trzy punkty. Żeby jednak myśleć o dogonieniu kielczan, trzeba zrobić ku temu odpowiedni krok, którym w tym przypadku będzie zwycięstwo w najbliższym meczu.

W niedzielę czeka nas jedno spotkanie – mecz na szczycie. Wisła Kraków U15 zmierzy się z liderem tabeli, drużyną AP 21 Kraków. Spotkanie to jest niezwykle istotne, jeśli chodzi o końcowe rozstrzygnięcia na górze tabeli. Podopieczni Mateusza Stolarskiego mocno skomplikowali sobie sytuację w tabeli, przegrywając ostatni mecz w Lublinie z Motorem. Chcąc zachować jakiekolwiek szanse na zajęcie pierwszego miejsca na koniec sezonu, muszą wywalczyć w tym spotkaniu komplet oczek. Inny rezultat niż zwycięstwo, praktycznie pozbawia ich szans na wygranie ligi. Przypomnijmy – AP 21 Kraków przewodzi w tabeli, mając pięć punktów przewagi nad Wisłą, a do końca sezonu pozostały do rozegrania trzy mecze.

O występach młodzieżowych grup Wisły Kraków informować będziemy na bieżąco za pośrednictwem kont na Twitterze oraz Instagramie – @akademiawisly. Zachęcamy do obserwowania i współtworzenia relacji z meczów młodych Wiślaków!

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x