#MłodaWisłaGra: Ligowe zmagania i turniej w Chorzowie

13
Wrzesień
2019

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-12 / U-13 / U-14 / U-15 / U-16 / U-17

BAZ190831-7243

Przed nami kolejny weekend, który niesie za sobą piłkarskie emocje związane z występami naszych młodzieżowych zespołów. Trzy spotkania rozegramy w sobotę, jedno w niedzielę. Natomiast drużyna U13 wyjedzie do Chorzowa, gdzie weźmie udział w turnieju o puchar Gerarda Cieślika.

Jako pierwsza sobotnie granie rozpocznie drużyna U17, która przy Reymonta podejmie TOP 54 Biała Podlaska. Będzie to mecz drużyn, które zgromadziły identyczną liczbę punktów. W ostatniej kolejce, prowadzona przez trenera Adriana Filipka Wisła, przełamała czarną serię meczów bez zwycięstwa i pokonała na wyjeździe zespół Stali Mielec. W spotkaniu z drużyną z Białej Podlaskiej, Wiślacy będą chcieli pójść za ciosem i przybliżyć się do czołówki. Początek tego spotkania o godzinie 10.00.

Tego samego dnia o godzinie 12.00 na boisko w Kielcach wybiegną drużyny wicelidera i lidera CLJ U15, czyli Korony Kielce i Wisły Kraków. Podopieczni trenera Patryka Jałochy bardzo dobrze zaczęli nowy sezon. Mająca na swoim koncie komplet zwycięstw i najwięcej strzelonych bramek Biała Gwiazda, będzie chciała zwiększyć swoją przewagę nad Koroną do pięciu punktów, lecz koroniarze zapewne zrobią wszystko, by pokrzyżować plany gościom z Krakowa.

W niedzielę o ligowe punkty zagramy tylko jeden mecz – Wisła Kraków U12 podejmie Unię Tarnów. Spotkanie zostanie rozegrane na boisku AWF. Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowany został na godzinę 10.00. Weekend w Chorzowie spędzi natomiast zespół U13, który rozegra swoje spotkania w ramach turnieju o puchar Gerarda Cieślika. Biała Gwiazda trafiła do grupy H, w której przyjdzie jej się zmierzyć z drużynami Dolnośląskiego ZPN, Włókniarza Pabianice i Rekordu Bielsko-Biała.

O występach młodzieżowych grup Wisły Kraków informować będziemy na bieżąco za pośrednictwem kont na Twitterze oraz Instagramie – @akademiawisly. Zachęcamy do obserwowania i współtworzenia relacji z meczów młodych Wiślaków!

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x