#MłodaWisłaGra: Derbowy rewanż w CLJ U17!

10
Maj
2019

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-12 / U-13 / U-14 / U-15 / U-16 / U-17

wisła derby 3

W nadchodzący weekend trzy z pięciu spotkań rozegramy w delegacjach. Spotkania w roli gospodarza rozegrają roczniki 2007 i 2006, a drużyna U17 zmierzy siły w derbach z Cracovią.

Niewątpliwie wydarzeniem weekendu w rozgrywkach naszych młodzieżowych drużyn będzie derbowe starcie Wisły Kraków U17 z Cracovią, w którym to Wiślacy wystąpią w roli gości. Po 10. kolejkach podopieczni trenera Marcina Pluty plasują się na drugim miejscu w tabeli z punktem straty do liderującej Korony Kielce. Do derbów Wisła przystępuje po przekonującym zwycięstwie z Resovią 4:1. Cracovia zaś wywiozła cenny punkt z trudnego terenu w Lublinie, co pozwoliło jej nieco odbić się od dołu tabeli. W ostatnim spotkaniu Wisła będąc drużyną lepszą, uległa Cracovii 0:1. Czas więc na rewanż.

W sobotę również, lecz w dalekim Lublinie swoje spotkanie rozegra Wisła Kraków U15, gdzie jej rywalem będzie drużyna Motoru. „Biała Gwiazda” jedzie do Lublina jako wicelider i opromieniona ostatnim pewnym zwycięstwem w derbach z Cracovią. Zespół gospodarzy natomiast znajduje się na 5. miejscu tuż nad „czerwoną strefą”. W tabeli drużyny z Krakowa – AP 21 i Wisła tworzą ucieczkę przed resztą drużyn, które znajdują się w peletonie pościgowym. Tym spotkaniem trzeba jeszcze bardziej zdystansować pozostałe ekipy i zbliżyć się do lidera. Na dopełnienie dnia drużyny z roczników U12 i U13, które zostają w Krakowie zagrają odpowiednio z Krakusem o 12.15 i Dunajcem Nowy Sącz o godzinie 10.00

W niedzielę zagramy jeden mecz, a konkretniej rocznik 2005. Drużyna prowdzona przez Michała Janię zmierzy się na wyjeździe z Proszowianką.

O występach młodzieżowych grup Wisły Kraków informować będziemy na bieżąco za pośrednictwem kont na Twitterze oraz Instagramie – @akademiawisly. Zachęcamy do obserwowania i współtworzenia relacji z meczów młodych Wiślaków!

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x