MLM: Wisła U-13 po kolejnym zwycięstwie samodzielnym liderem ligi

12
Wrzesień
2015

Autor Redakcja

Kategoria Aktualności / U-13

2003

Choć nie było łatwo Wisła Kraków U-13 pozostaje w Małopolskiej Lidze Młodzików niezwyciężona. Po bramkach Filipa Leśniaka i Patryka Fundamenta Biała Gwiazda pokonał MOSiR Bochnia 2:1. – Mimo, że przyjechała do nas ostatnia drużyna ligi wiedziałem, że czeka nas trudne spotkanie i to chłopakom mówiłem. Zdominowaliśmy rywala, mieliśmy przez 60 minut przewagę, ale zdołaliśmy strzelić tylko dwie bramki, więc nie jest to powód do zadowolenia – powiedział po spotkaniu trener Mateusz Stolarski. Po tej kolejce nasza drużyna została samodzielnym liderem MLM.

Wiślacy spotkanie rozpoczęli bardzo ofensywie, chcąc szybko wyjść na prowadzenie. Już w szóstej minucie Patryk Fundament otworzył wynik spotkania. Obrońca ruszył prawą stroną i pewnym strzałem po ziemi pokonał bramkarza gości. Było to już czwarte ligowe trafienia tego zawodnika. Wydawało się, że wiślacy podwyższą przewagę, ponieważ stwarzali sobie sytuacje, ale MOSiR wyprowadził kontratak, który zakończył się bramką wyrównującą. Do przerwy wynik się nie zmienił mimo, że wiślacy powinni wykorzystać co najmniej jedną z okazji. Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza – Wisła szybko chciała zdobyć bramkę i za sprawą trafienia Filipa Leśniaka zrobiła to. Jak się później okazało, więcej bramek w tym meczu nie padło, choć dwukrotnie piłka odbijała się do słupka i poprzeczki bramki bochnian.

Mimo, że przyjechała do nas ostatnia drużyna ligi wiedziałem, że czeka nas trudne spotkanie i to chłopakom mówiłem. Zdominowaliśmy rywala, mieliśmy przez 60 minut przewagę, ale zdołaliśmy strzelić tylko dwie bramki, więc nie jest to powód do zadowolenia. Ale z drugiej strony jesteśmy jedną z nielicznych drużyn w lidze, która korzysta całej kadry. W porównaniu do turnieju w Czechach zagrał dzisiaj kompletnie inny skład, nie przemęczamy chłopaków, jest rywalizacja, a to tylko wpływa korzystnie na nich – podsumował spotkanie trener Mateusz Stolarski.

4. kolejka, Małopolska Liga Młodzików
Kraków, ul. Reymonta 22, 12.09, godz. 13:00
Wisła Kraków – MOSiR Bochnia 2:1 (1:1)
Patryk Fundament 6’, Filip Leśniak 35’ – Michał Wilk 11’

Wisła Kraków: 1. Wiktor Skrzyński – 6. Jakub Butrymowicz, 5. Patryk Fundament, 8. Maciej Łabuz, 16. Filip Leśniak, 14. Aleksander Buksa, 18. Szymon Gołąb, 7. Dawid Dąbrowski, 17. Kamil Sanojca, 4. Maciej Tracz, 10. Dominik Król, 16. Aleksander Kowalski, 13. Mateusz Kaleta

MOSiR Bochnia: 1. Kacper Filipowicz, 12. Stanisław Marcinów – 13. Jakbu Budziński, 15. Dominik Lech, 5. Kamil Lekki, 8. Hubert Kwarta, 10. Mariusz Mazanek, 11. Jakub Paduch, 2. Jakub Rachwalik, 6. Igor Szoja, 3. Maciek Mięsen, 7. Michał Wilk, 4. Dominik Grochot, 18. Nikodem Skoczek

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x