MLT: Wisła Kraków U-14 wyraźnie lepsza od Akademii Piłkarskiej 21

13
Wrzesień
2015

Autor Redakcja

Kategoria Aktualności / U-14

2002

Wisła Kraków U-14 wygrała w niedzielę trzecie ligowe spotkanie. Tym razem podopieczni trenera Adriana Filipka okazali się lepsi od Akademii Piłkarskiej 21 Kraków. Wiślacy dobrze prezentowali się przez większą część spotkania, jednak w końcówce rywalowi udało zdobyć się dwie bramki. Bramki dla Wisły strzelali: Jakub Galos dwie, Adam Warmuz oraz Michał Supel. – Pierwsze 20 minut drugiej połowy było za to bardzo dobre. Chłopcy grali tak jakbym sobie tego życzył, natomiast końcówka spotkania i te dwie stracone bramki to dla mnie osobiście jest skandal. Takiej drużynie jak nasza błędy indywidualne czy bramki samobójcze po prostu nie mogą się zdarzać – stwierdził po meczu trener.

Wiślacy o wiele lepiej weszli w to spotkanie i już od pierwszych minut zdominowali rywala. Najpierw Aleks Leśniak groźnie uderzał po rzucie rożnym, a chwilę potem Wiktor Szywacz minął kilku rywali, po czym zagrał do Jakuba Galosa. Wiślak pewnie przyjął piłkę i oddał strzał. Pędząca futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Wisła kontrolowała przebieg spotkania, a akcje rywali rzadko kiedy dochodziły pola karnego Wisły. „Biała Gwiazda” miała jeszcze kilka niezłych sytuacji, jak na przykład strzał Leśniaka z dystansu, jednak w pierwszej połowie nie padło już więcej bramek. Drugie 35 minut również w lepszym stylu rozpoczęli podopieczni trenera Filipka. W 39. minucie spotkania, po ładnej indywidualnej akcji, gola strzelił Adam Warmuz. Wiślacy wyraźnie złapali wiatr w żagle i szybko dołożyli kolejne dwa trafienia. Najpierw „Biała Gwiazda” rozegrała bardzo dobrą akcję, zakończoną efektownym przepuszczeniem piłki przez Galosa i bramką, którą pewnie zdobył Michał Supel. Niespełna dziesięć minut później obrońcy AP 21 ratowali się wślizgiem w polu karnym, a jedenastkę na bramkę zamienił Galos. Wydawało się, że Wisła utrzyma ten wynik do końca, lecz pod koniec spotkania nasi wychowankowie stracili dwie bramki po rzutach rożnych. W pierwszej sytuacji do bramki trafił zawodnik AP 21, a w drugiej pechową, samobójczą bramkę strzelił sobie Arkadiusz Krysik.

Pierwsza połowa była przeciętna w naszym wykonaniu. Mieliśmy przewagę nad przeciwnikiem, jedyne zagrożenie, które tworzył to akcje po naszych błędach. Pierwsze 20 minut drugiej połowy było za to bardzo dobre. Chłopcy grali tak jakbym sobie tego życzył, natomiast końcówka spotkania i te dwie stracone bramki to dla mnie osobiście jest skandal. Takiej drużynie jak nasza, błędy indywidualne czy bramki samobójcze po prostu nie mogą się zdarzać. Chcemy równać się do poziomu ogólnopolskiego, więc chcę aby chłopcy grali poprawnie niezależnie czy gramy z Legią, Zagłębiem czy AP 21. Chcę, aby piłkarze spełniali cele zakładane na mecz. Tyczy się to gry indywidualnej, bo każdy z nich to potrafi. Ale oczywiście staramy się również grać zespołowo. Musimy znaleźć równowagę pomiędzy grą indywidualną, taką jak prezentował dzisiaj Wiktor Martuszewski na lewej obronie, mijając rywala za rywalem, ale również wymienić kilka szybkich podań na jeden-dwa kontakty z przepuszczeniem piłki, tak jak miało to miejsce dzisiaj – skomentował spotkanie trener Adrian Filipek.

3. kolejka, Małopolska Liga Trampkarzy (2002)

Kraków, ul. Szablowskiego 1, 13.09, godz. 10:00
Akademia Piłkarska 21 Kraków – Wisła Kraków 2:4 (0:1)
Jakub Galos 11’ 57’, Adam Warmuz 39’, Michał Supel 44’ – Rywal 61’, Arkadiusz Krysik sam. 68’

Akademia Piłkarska 21: 1. Krzysztof Wróblewski, Antoni Grzyb, Michał Zalewski – 4. Matuesz Sumra, 5. Paweł Zabagło, 18. Dawid Chromy, 6. Filip Lesak, 19. Wiktor Orłoś, 17. Mateusz Ferenc, 3. Paskal Zgierski, 11. Robert Prochownik, 8. Kamil Gałka, 13. Adrian Surówka, 15. Jakub Barber, 7. Sebastian Frączek, 10. Kamil Spałek, 14. Jakub Pytlik.

Wisła Kraków: 1. Bartosz Matoga – 12. Szymon Goch, 15. Bartłomiej Gierek, 8. Wiktor Szywacz, 11. Adrian Mirecki, 7. Patryk Pischinger, 6. Aleks Leśniak, 14. Michał Wyligała, 20. Michał Supel, 16. Filip Nowak, 18. Jakub Galos, 5. Wiktor Martuszewski, 9. Bartłomiej Kulig, 19. Michał Przybyło, 17. Adam Warmuz, 13. Arkadiusz Krysik, 4. Daniel Hoyo-Kowalski, 10. Kacper Masny

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x