MLJM: Wisła Kraków – Tarnovia Tarnów 7:2

05
Wrzesień
2015

Autor Redakcja

Kategoria Aktualności / U-16

JM

Juniorzy Młodsi „Białej Gwiazdy” zanotowali kolejne ligowe zwycięstwo. Po zaciętym spotkaniu wiślacy wygrali 7:2. Swój bramkowy dorobek ponownie powiększył Michał Banik, który zdobył w sobotnie przedpołudnie cztery bramki. Oprócz niego dwukrotnie, bardzo efektowanie, trafiał Mateusz Wyjadłowski, a jedno trafienie dołożył Kacper Stefańczyk. – Nie zagraliśmy na swoim poziomie. Wynik wprawdzie jest wysoki, ale to głównie przez to, że byliśmy bardzo skuteczni – powiedział po meczu trener Regulski. Dla Wisły było to czwarte zwycięstwo w sezonie, co sprawia, że przewaga nad drużynami niżej w tabeli wynosi już osiem punktów. 

Przez pierwsze dziesięć minut spotkania żadna z ekip nie stworzyła sobie wyraźnej przewagi. Akcje były szarpane i często niedokładne. Z czasem jednak do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy Wisły. W 10. minucie spotkania rozegrali składną akcję, którą wykończył Michał Banik. Napastnik Wisły po chwili mógł ponownie wpisać się na listę strzelców. Otrzymał podanie od Łukasza Sochackiego, oddał strzał, a pędząca piłka trafiła w poprzeczkę. Rywale dość szybko spróbowali skontrować, jednak Kacper Loranc pewnie interweniował w sytuacji sam na sam. W 21. minucie spotkania, Banik zdobył kolejną bramkę. Otrzymał podanie z głębi pola i strzałem po ziemi, umieścił piłkę w siatce. Po chwili rywale rozegrali szybką akcję, którą zakończyli golem. Było to pierwsze trafienie, które wpadło do bramki „Białej Gwiazdy” w tym sezonie. Wiślacy jednak nie myśleli o tym, aby zwolnić tempo. Pod koniec pierwszej połowy, Mateusz Wyjadłowski ładnie przedryblował kilku rywali i wkręcił piłkę w okienko bramki rywali.

Drugie 40 minut lepiej rozpoczęli rywale. Grali wysokim pressingiem, co skutkowało błędami w rozegraniu piłki przez piłkarzy Wisły. Bardzo pechowo zagrywał Miłosz Stawowy. Podał piłkę wzdłuż pola karnego, dopadł do niej napastnik i zdobył bramkę. Trafienie nie podcięło skrzydeł zawodnikom Wisły, a wręcz przeciwnie – mimo kliku słabszych momentów to oni dominowali do końca spotkania i strzelili aż cztery bramki. Najpierw dobre podanie od Wiktora Zajadlika pewnie wykończył Banik. Po chwili napastnik Wisły znów trafił do siatki i było to jego czwarte trafienie. Potem jednego gola dołożył Kacper Stefańczyk, a pod koniec spotkania Wyjadłowski zabawił się z obrońcami rywali, przedryblował kilku rywali i zdobył bramkę. Wiślacy po bardzo zaciętym meczu, wygrali 7:2.

Nie zagraliśmy na swoim poziomie. Wynik wprawdzie jest wysoki, ale to głównie przez to, że byliśmy bardzo skuteczni. Wykorzystaliśmy większość sytuacji, które sobie stworzyliśmy, natomiast nie było zbyt wielu płynnych akcji. Momentami graliśmy bardzo niedokładnie, nie byliśmy agresywni w odbiorze, popełnialiśmy sporo niewymuszonych błędów w defensywie i to na pewno trzeba będzie poprawić. Można powiedzieć, że praktycznie sami sobie strzeliliśmy te bramki. Przed pierwszym golem nie utrzymaliśmy piłki tak długo jak powinniśmy w środkowej strefie, rywale szybko skontrowali a my już byliśmy rozstawieni dosyć szeroko do ofensywnej akcji, a druga to zagranie piłki do przeciwnika. Cały czas próbujemy różnych wariantów. Michał Banik zaczął teraz naukę w SMS-ie, gdzie również będzie miał sporo treningów, więc teraz będę chciał mu dać odpocząć. Kacper Loranc znowu wybronił nam kilka groźnych sytuacji i z tego jestem bardzo zadowolony – skomentował spotkanie trener Paweł Regulski.

4. kolejka, Małopolska Liga Juniorów Młodszych gr. 3
Kraków, ul. Reymonta 22, 05.98, godz. 10:00

Wisła Kraków – Tarnovia Tarnów 7:2 (3:1)
Michał Banik 10’ 21’ 52’ 62’, Mateusz Wyjadłowski 40’ 80’, Kacper Stefańczyk 73’ – Oktawian Majchrowicz 30’ 52’
Wisła Kraków: 1. Kacper Loranc – 2. Hubert Krusinowski (41’ 3. Dawid Pasternak), 6. Kapcer Pandyra, 16. Miłosz Stawowy, 5. Piotr Matruszewski – 8. Kacper Laskoś (41’ 13. Adrian Kudleski), 18. Karol Rak, 15. Norbert Stachura (50′ 4. Wiktor Zajadlik) -11. Łukasz Sochacki (65’ 14. Jakub Żółkoś), 7. Michał Banik (65’ 9. Kacper Stefańczyk), 17. Mateusz Wyjadłowski.
Tarnovia Tarnów: 1. Dawid Kubik – 3. Patryk Siedlik, 17. Mateusz Sarat, 21. Karol Witek, 7. Norbert Zbylut, 10. Jakub Srebro, 20. Maciej Kuchta, 13. Piotr Glonka, 6. Mieszko Paluchowski, 8. Patryk Klich, 18. Oktawian Majchrowicz.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x