Mateusz Stolarski trenerem kadry Małopolski 2003

03
Wrzesień
2015

Autor Redakcja

Kategoria Aktualności / U-13

IMG_1143

Z przyjemnością informujemy, iż trener Wisły Kraków 2003 Mateusz Stolarski został wczoraj oficjalnie mianowany szkoleniowcem kadry Małopolski. Niespełna 23-letni trener będzie od tej pory łączył te dwie funkcje. – Rozmawiałem z Koordynatorem Pawłem Regulskim oraz Dyrektorem Dariuszem Gryźlakiem i powiedzieli mi, że jeżeli uważam, że sobie poradzę, to nie ma żadnego problemu. Problemu z czasem nie będzie, gdyż zgrupowania odbywają się wtedy, kiedy nasza liga pauzuje, zresztą jestem osobą, która nie umiałaby odpuścić czegoś na szkodę Wisły – mówi.

Nie ukrywam, że jest to dla mnie spore wyróżnienie, ponieważ będę miał okazję pracować z najzdolniejszymi chłopcami w naszym województwie – stwierdził Stolarski. – To już też jest poważna gra, ponieważ są to rozgrywki ogólnopolskie. W przyszłym roku odbędą się Mistrzostwa Polski z ramienia Polskiego Związku Piłki Nożnej i jest to dodatkowa motywacja. To, że jestem trenerem Wisły nie będzie też miało wpływu na powołania. Do kadry trafią najlepsi i najbardziej rozwojowi zawodnicy, co też wkrótce będzie widać, ale na razie powołani zostali chłopcy, których znam. Zaczynamy już za parę dni od sparingu ze Świętokrzyskim ZPN, więc nie było czasu na szersze obserwacje, które zacznę po pierwszym zgrupowaniu – dodał.

Pierwszy mecz kadra Małopolski do lat 13, pod wodzą trenera Stolarskiego, rozegra w najbliższy wtorek ze Świętokrzyskim ZPN. Będzie to spotkanie kontrolne. Powołania otrzymali: Filip Leśniak, Maciej Łabuz, Aleksander Buksa, Daniel Hoyo-Kowalski, Mateusz Kulma, Patryk Fundament, Mateusz Gniecki (Wisła Kraków), Bartłomiej Sosin, Kacper Myszogląd, Dawid Machno, Karol Płonka, Patryk Warczak, Adrian Dziedzic, Krystian Lelek (Akademia Piłkarska 21), Jan Irzyk, Miłosz Strzebioński, Oskar Witek (Krakus Nowa Huta), Kacper Maślanka, Arkadiusz Ziarko, Jędrzej Stróźik (Cracovia), Łukasz Gaudyn, Filip Olszanicki (Pcimianka Pcim), Kacper Rutkowski (Sandecja Nowy Sącz).

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x