Mariusz Kutwa wyróżniony podczas Wiślackiej Wigilii

18
Grudzień
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15

BAZ181217-0541

Tradycyjnie, jak co roku, w poniedziałek odbyła się Wiślacka Wigilia. Oprócz uroczystych przemów oraz życzeń, które mogli sobie złożyć pracownicy klubu wraz z osobami wspierającymi Białą Gwiazdę, wręczono kilka wyróżnień. Jedno z nich trafiło w ręce Mariusza Kutwy, zawodnika drużyny U15.

Mariusz Kutwa jest jednym z siedmiu sportowców Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków, którzy zostali uhonorowani za rok 2018. Nagrody rzeczowe ufundowane zostały przez Pana Andrzeja Zdebskiego.

Kutwa urodził się 17 lutego 2004 roku, a od lipca 2017 roku jest zawodnikiem Wisły, gdy zmienił barwy klubowe z MUKS Halny Kamienica. Jest środkowym obrońcą, który regularnie występuje w zespole, który w obecnym sezonie zajmuje 2. miejsce w grupie D Centralnej Ligi Juniorów U15. Na początku sezonu został powołany również na zgrupowanie selekcyjne reprezentacji Polski do lat 15. Niedawno został też wybrany KURO Piłkarzem Października w Akademii, a w grudniu zaczął trenować w drużynie U17, w której zagrał też w sparingu.

Jest to jedna z najbardziej świadomych osób z drużynie. Ma jasno postawiony cel i dąży do niego każdego dnia, choćby poprzez pracę indywidualną poza treningami. Angażuje się w życie codzienne zespołu, nie ma problemów z nauką – mówił o nim trener Mateusz Stolarski.

BAZ181109-0044

BAZ181028-7873

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x