KURO Piłkarze Kwietnia i Maja: Michał Prochwicz i Kacper Chełmecki

05
Czerwiec
2019

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-13 / U-15

BAZ190602-3830

Do podwójnego wręczenia indywidualnych nagród doszło podczas niedzielnych finałów 32. Międzynarodowego Turnieju im. Adama Grabki – VENEO CUP. Za kwiecień wyróżniony został Michał Prochwicz z rocznika 2006, natomiast za maj Kacper Chełmecki (rocznik 2004).

DNI OTWARTE WISŁY KRAKÓW

Michał Prochwicz puchar odebrał z rąk Aleksandra Buksy, natomiast Kacprowi Chełmeckiemu puchar wręczyli Michał Mazurek z firmy KURO oraz Buksy. Można uznać to za symboliczne wręczenie, ponieważ Buksa tę nagrodę zdobywał dwa razy, a był też wybrany KURO Piłkarzem Sezonu 2016/17. Jest od Chełmeckiego o rok starszy, parę lat temu występował w Grabce, a w tym roku zadebiutował w pierwszej drużynie Wisły.

Michał ma bardzo dobre cechy wolicjonalne, ambicję, bardzo duże zaangażowanie oraz taką nieustępliwość, waleczność – te cechy dobrze go określają. Ponadto swobodnie operuje piłką obiema nogami, ma dużą swobodę w dryblingu. Wyróżniał się w ostatnich miesiącach zarówno w klubie, jak i meczach kadry wojewódzkiej – mówi o swoim podopiecznym trener Patryk Jałocha. Michał Prochwicz, którego naturalną pozycją jest bok pomocy, urodził się 16 maja 2006 roku, a barwy Wisły Kraków reprezentuje od początku tego sezonu, będąc podstawowym zawodnikiem drużyny U13. W ostatnich tygodniach dzięki dobrej postawie wystąpił w meczach drużyny U14.

BAZ190602-3907

Bardzo udany miesiąc ma za sobą Kacper Chełmecki, który najpierw popisał się hattrickiem w meczu na szczycie Centralnej Ligi Juniorów U15 – druga w tabeli Wisła pokonała w nim liderującą Akademię Piłkarską 21 Kraków 5:3, zbliżając się na dwa punkty (ostatecznie na koniec sezonu ta kolejność została zachowana), a Chełmecki w tym meczu ustrzelił hattricka. Pewnie też dzięki temu, w ostatnim meczu sezonu CLJ U17, w sytuacji gdy Wisła nie była pewna utrzymania, wyszedł w podstawowym składzie, jednocześnie debiutując w tej kategorii wiekowej. Wywiązał się z oczekiwań najlepiej jak mógł – w 30. minucie otworzył wynik spotkania, a Wisła wygrała ostatecznie 2:0.

Chełmecki, który najcześciej występuje na pozycji wysuniętego napastnika, do Wisły trafił na początku sezonu 2017/18 z Dunajca Nowy Sącz. Jest podstawowym zawodnikiem w swoim roczniku. Był też w ostatnim czasie powoływany na konsultacje reprezentacji Polski do lat 15.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x