KURO Piłkarz Września: Jakub Lorek

12
Październik
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15

BAZ09092017-1350

Wrzesień przyniósł władzom Akademii twardy orzech do zgryzienia w kwestii wyboru KURO Piłkarza Miesiąca. Po kilku naradach wybrany nim został Jakub Lorek, ofensywny pomocnik Wisły Kraków 2003.

Dla Lorka jest to druga nagroda tego typu. Pierwszą otrzymał dwa lata temu za miesiąc czerwcowy. Może więc cieszyć, że utrzymuje stale dobrą formę, w dodatku rozwijając się tak, jak powinien. Wrzesień był dla niego, jak i całej drużyny z rocznika 2003, bardzo udany. Wisła 2003 występuje w Centralnej Lidze Juniorów U15, w której pewnie lideruje, mając po ośmiu meczach 22 punkty.

W poprzednim miesiącu podopieczni trenera Mateusza Stolarskiego pokonywali kolejno: Koronę Kielce, TOP 54 Biała Podlaska, SMS Jarosław, KSZO Ostrowiec Św. i Motor Lublin. Sporą cegiełkę dołożył do tego Lorek, który swoimi trafieniami zapewnił zwycięstwo z drużyną Jarosławia (2:1 – druga bramka Lorka w doliczonym czasie gry) oraz z KSZO (1:0 – jedyna gol po uderzenie głową). Otworzył też wynik meczu z Motorem Lublin (3:0), ponownie głową.

Jakub Lorek do Wisły Kraków dołączył w wieku sześciu lat do grupy naborowej. Jest więc nieprzerwanie zawodnikiem Białej Gwiazdy od ośmiu lat, przechodząc przez ten czas cały proces szkolenia Akademii.

Nagrodę zawodnik otrzymał przed meczem reprezentacji Małopolski z reprezentacją Świętokrzyskiego, który Małopolska wygrała 5:0, a jedną z bramek zdobył właśnie Lorek. Wręczył mu ją Jerzy Płonka, obecnie kierownik kadry, a wcześniej m.in. piłkarz Białej Gwiazdy. Płonka był obrońcą, występował dla krakowskiego klubu w sezonach 1970 – 1977 w trakcie których rozegrał 75 meczów na najwyższym poziomie rozgrywkowym oraz cztery w Pucharze Polski. Odnotował również występy w europejskich pucharach: 15 w Pucharze Intertoto oraz jeden w Pucharze UEFA – w zremisowanym przez Wisłę meczu z Celticiem Glasgow (2:2). Do sukcesów Płonki z pewnością zaliczyć trzeba brązowy medal zdobyty w młodzieżowych mistrzostwach Europy do lat 18.

lorek_nagroda_miesiąca

BAZ09022017-9289

BAZ08182017-5369

7

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x