KURO Piłkarz Sezonu 2018/19: Mariusz Kutwa!

02
Wrzesień
2019

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15 / U-16 / U-17

KRAKOW 31.08..2019
PKO EKSTRAKLASA PILKA NOZNA SEZON 2019 / 2020 WISLA KRAKOW - ZAGLEBIE LUBIN
NZ WYBRANA
FOT MICHAL STAWOWIAK / 400mm.pl
FOOTBALL EKSTRAKLASA SEASON 2019 / 2020 WISLA KRAKOW - ZAGLEBIE LUBIN
MICHAL STAWOWIAK / 400mm.pl

W swoim drugim sezonie w Wiśle Kraków, Mariusz Kutwa, tuż przed meczem z Zagłębiem Lubin, otrzymał wyróżnienie KURO Piłkarza Sezonu 2018/19. Nagrodę dla najbardziej wyróżniającego się młodzieżowego zawodnika Wisły.

– Ta nagroda jest dla mnie wielkim wyróżnieniem, ale i motywacją do dalszej pracy – mówi 15-letni obrońca, który swoje urodziny obchodzi 17 lutego, a przed Wisłą reprezentował tylko jeden klub, w którym zaczynał: MUKS Halny Kamienica. – Na boisko po raz pierwszy wyciągnął mnie tata, kiedy miałem 6 lat, a moją pierwszą boiskową pozycją była pozycja bramkarza – wspomina Mariusz.

Młody obrońca szeregi Wisły zasilił przed sezonem 2017/2018 i od razu stał się jednym z liderów drużyny prowadzonej wówczas przez trenera Tomasza Tchórza.. Talent zawodnika z Kamienicy dostrzegł również ówczesny trener starszej drużyny – Mateusz Stolarski, który włączył go do treningów ze starszymi kolegami, wśród których byli m.in. Daniel Hoyo-Kowalski oraz Aleksander Buksa (obaj otrzymywali tę nagrodę w ostatnich latach). W drużynie trenera Stolarskiego zagrał w trzech pierwszych meczach rundy wiosennej jednak wypadł ze składu z powodu kontuzji. Po powrocie do zdrowia sezon dokończył w drużynie ze swojego rocznika.

Sezon 2018/2019 „Kutwi” rozpoczął jako podstawowy gracz linii obrony ekipy U15. Przed rozpoczęciem sezonu został powołany na konsultacje kadry prowadzonej przez Bartłomieja Zalewskiego. Czyniący regularne postępy defensor został również wybrany najlepszym zawodnikiem, tym razem października ubiegłego roku, otrzymując statuetkę KURO Piłkarza Miesiąca, a także został wyróżniony na tradycyjnej wiślackiej Wigilii. Wiosnę spędził w drużynie U17, gdzie rywalizował z dwa lata starszymi zawodnikami i trzeba było go zaliczyć do podstawowych zawodników trenera Marcina Pluty.

Jest to jedna z najbardziej świadomych osób w drużynie. Ma jasno postawiony cel i dąży do niego każdego dnia, choćby poprzez pracę indywidualną poza treningami. Angażuje się w życie codzienne zespołu, nie ma problemów z nauką – mówił wtedy o swoim podopiecznym trener Stolarski.

W maju tego roku Mariusz Kutwa podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt, związując się z Białą Gwiazdą dwuletnią umową. Życzymy Mariuszowi, aby już w niedalekiej przyszłości mógł przywdziać koszulkę z Białą Gwiazdą na piersi i już jako zawodnik wystąpić na murawie stadionu przy Reymonta!

fot. 400mm.pl
Jakub Sumera – www.akademiawisly.pl

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x