KLM: Wisła Kraków – KS Wieczysta Kraków 2:1

06
Wrzesień
2015

Autor Redakcja

Kategoria Aktualności / U-12

2004

Od zwycięstwa rozpoczęli rozgrywki Okręgowej Ligi Młodzików zawodnicy Wisły Kraków U-12. Podopieczni Michała Jani pokonali na swoim boisku Wieczystą Kraków 2:1, a dwie bramki zdobył Dawid Kędziora. – Im więcej meczów zagramy w podobnym składzie, tym zgranie będzie lepsze. To było pierwsze oficjalne spotkanie tej drużyny na dużym boisku i z każdym kolejnym może być tylko lepiej – powiedział trener Michał Jania.

W pierwszej połowie wiślacy starali się cierpliwie rozgrywać piłkę i w taki sposób stwarzać sobie groźne okazje, jednak pod bramką rywala brakowało skuteczności. Za to Wieczysta jedyne zagrożenie jakie sobie stwarzała to długie zagrania od obrońców do napastników oraz stałe fragmenty gry. Do przerwy bramek nie ujrzeliśmy. Po przerwie Dawid Kędziora szybko otworzył wynik. Jego uderzenie sprzed pola karnego próbował obronić bramkarz, jednak piłka niefortunnie się odbiła i wpadła do bramki. Niestety, sześć minut później był remis. Długie zagranie do Aleksandra Ptaka, a ten mocnym uderzeniem w górny róg bramki nie dał szans Szymonowi Kucharskiemu. Biała Gwiazda się nie poddała i w 43. minucie strzeliła decydującą bramkę. Bardzo ładna akcja prawym skrzydłem, do piłki dopadł Kędziora i uderzeniem przy słupku zapewnił swojej drużynie trzy punkty.

W większości fragmentów meczu jestem zadowolony z gry swojego zespołu. Jestem niezadowolony z momentów po zdobytych golach. Powtarzałem chłopcom, że wtedy powinniśmy się skupić na obronie, aby nie stracić bramki, a oni większą liczbą zawodników ruszyli na rywala. Jestem zadowolony z tego, że z drużyną starszą o rok zawodnicy zagrali z ambicją, bardzo mądrze i stwarzali sobie ładne, przemyślane akcje, które ćwiczyliśmy na treningu. Rywal stwarzał zagrożenie długimi piłkami, my staraliśmy się rozgrywać i dogrywać piłkę w pole karne z bocznych sektorów boiska – skomentował to spotkanie trener Michał Jania.

1. kolejka, Krakowska Ligi Młodzików
Kraków, ul. Reymonta 22, 06.09, 14:00
Wisła Kraków – KS Wieczysta Kraków 2:1 (0:0)
Dawid Kędziora 33’, 43’ – Aleksander Ptak 39’

Wisła Kraków: 1. Szymon Kucharski – 16. Patryk Kościółek, 7. Bartosz Kutrzeba, 3. Aleksander Karagiannakos, 10. Stanisław Tynor, 17. Konrad Kukułka, 19. Dawid Kędziora, 20. Michał Raś, 11. Michał Opalski, 18. Bartłomiej Wolak, 6. Jakub Jania
KS Wieczysta: 1. Jakub Bieńczycki – 3. Kamil Kała, 11. Adrian Misiewicz, 9. Kacper Wojdan, 15. Hubert Paszkot, 7. Piotr Jaśko, 6. Mikołaj Kociołek, 4. Aleksander Punzet, 10. Aleksander Ptak, 16. Mateusz Baryła, 8. Filip Bednarz, 14. Ignacy Czajkowski, 13. Mateusz Zabiegaj

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x