Kacper Laskoś poleci z pierwszą drużyną do Turcji

20
Styczeń
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności

Kacper Laskoś

Już w niedzielę rozpocznie się jedyne tej zimy zagraniczne zgrupowanie pierwszej drużyny Wisły Kraków. W dwudziestotrzyosobowej kadrze znalazł się również Kacper Laskoś. Dla 17-letniego pomocnika będzie to spora szansa do udowodnienia trenerowi Kiko Ramirezowi swojej wartości mimo młodego wieku.

Laskoś trafił do Krakowa i Wisły na początku 2014 roku z Sandecji Nowy Sącz. Na początku ugruntowywał swoją pozycję, aż w końcu – pod koniec 2015 roku – doczekał się powołania do reprezentacji Polski do lat 16. – Ten pierwszy rok był straszny. Nie mogłem się odnaleźć z grą. Tu jest inaczej. W moich poprzednich klubach gra opierała się na dwóch-trzech zawodnikach, a ja miałem przyjmować piłkę i rozrzucać na boki. W Wiśle jest większa odpowiedzialność za to co się robi – wspominał swoje początki w nowym otoczeniu. Kadra oraz dobre występy w ligach wojewódzkich i makroregionalnych sprawiły, że latem dołączył do drużyny występującej w Centralnej Lidze Juniorów. Mimo, że od najstarszych zawodników dzieliły go dwa lata, szybko sobie wywalczył miejsce w składzie, a parę miesięcy później, na początku listopada, zgłosił się po niego sztab pierwszej drużyny. Laskoś po jednym treningu wystąpił w sparingu Kraków – Lwów. Zagrał wtedy nieco ponad piętnaście minut, w ciągu których zdążył dwukrotnie popisać się świetnymi długimi podaniami.

Kacper Laskoś I drużyna

Rundę dokończył będąc pewnym punktem drużyny trenera Jopa, a od stycznia trenuje już na pełnych obrotach pod wodzą Kiko Ramireza. W czwartkowym sparingu przeciwko Rakowowi Częstochowa zagrał od pierwszej minuty. W Turcji Wiślaków czekają mecze z uznanymi w Europie firmami. Ich rywalami podczas zgrupowania w Turcji będą węgierskie Paksi FC (25 stycznia), MŠK Żylina (28 stycznia) oraz Steaua Bukareszt (31 stycznia). Powrót do Polski – 1 lutego.

– Moim celem jest pierwsza drużyna Wisły i gra na wyższym poziomie. Raczej celów indywidualnych sobie nie stawiam – mówił jeszcze w maju 2016 roku. Pierwszy cel szybko zrealizowany!

Kadra Wisły Kraków na zgrupowanie w Turcji: Jakub Bartosz, Rafał Boguski, Petar Brlek, Paweł Brożek, Tomasz Cywka, Arkadiusz Głowacki, Ivan Gonzalez, Kacper Laskoś, Patryk Małecki, Krzysztof Mączyński, Michał Miśkiewicz, Adam Mójta, Zdenek Ondrasek, Denis Popović, Jakub Ptak, Maciej Sadlok, Wojciech Słomka, Semir Štilić, Alan Uryga, Mateusz Zachara, Mateusz Zając, Łukasz Załuska, Piotr Żemło

Fot. Przemysław Marczewski / Wisła Kraków SA

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x