Jakub Sage wraca do Akademii!

02
Lipiec
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności

Jakub Sage

Miło nam poinformować, że Jakub Sage po blisko półrocznej przerwie wraca do Wisły. W nowym sezonie będzie Koordynatorem Pionu Przygotowania Motorycznego w Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków. Oprócz tego dołączy do sztabów szkoleniowych naszych trzech najstarszych roczników. 

Od sierpnia tego roku będzie odpowiadał w Akademii za przygotowanie motoryczne zawodników z roczników 2000, 2001 oraz 2002 oraz będzie koordynował pracę nad motoryką w młodszych drużynach. Za roczniki 2003, 2004 i 2005 na co dzień odpowiedzialny będzie Kazimierz Piechnik. Sage zastąpi Malwinę Całkę-Palczewską, która zrezygnowała z pracy w Akademii.

Dla wyszkolonego w Niemczech trenera jest to powrót do Akademii Wisły. Sage po raz pierwszy dołączył do Białej Gwiazdy w czerwcu 2014 roku, jako absolwent Universität dshs Köln, jednej z najstarszych wyższych uczelni w Europie. Miał za zadanie stworzenie trzonu przygotowania motorycznego, bazując na swoim bogatym, zdobytym w niemieckich klubach, doświadczeniu. Wywiązywał się z tego bardzo dobrze i na początku tego roku otrzymał propozycję pracy w Wiśle Kraków SA. Po namowach nowego wtedy trenera pierwszej drużyny, Tadeusza Pawłowskiego, Sage przeniósł się do Myślenic i połączył tę pracę wraz z funkcją koordynatora w Akademii.

W porozumieniu z trenerem Pawłowskim podjęliśmy taką decyzję. Trener chce mieć dokładny wgląd w postępy czynione przez zawodników Akademii – mówił wtedy Rafał Wisłocki. Jednak obojgu nie było dane zbyt długo razem pracować, gdyż Pawłowski za słabe wyniki zapłacił posadą.

Z pracy w Wiśle SA Sage zrezygnował 22 marca tuż po zwolnieniu Pawłowskiego. Nieprawdą były pojawiające się informacje, że to Wisła zrezygnowała z usług Sage z powodu złej formy piłkarzy. Dalsze wyniki Białej Gwiazdy oraz postawa zawodników pokazały, że byli oni odpowiednio przygotowani do rundy wiosennej. Po odejściu z Wisły Sage nie próżnował. Dzięki Łukaszowi Piszczkowi odbył tygodniowy staż w Borussii Dortmund. W okresie międzysezonowym pracował również indywidualnie m.in. z Patrykiem Małeckim, Pawłem Stolarskim czy Przemysławem Porębskim. Teraz czas na kolejne wyzwania! Znowu przy Reymonta 22.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x