Jakub Lorek i Hubert Sobolewski uhonorowani przez „Żurawia” nagrodami zawodników miesiąca!

19
Wrzesień
2015

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-13 / U-16

9

12-letni Jakub Lorek w młodszej kategorii wiekowej, natomiast 15-letni Hubert Sobolewski w starszej zostali, głosami trenerów Akademii, wybrani najlepszymi zawodnikami czerwca. Z związku, że nagrody zostały przyznane już w okresie wakacyjnym, zawodnicy otrzymali statuetki dzisiaj. Nagrody wręczyli Koordynator Akademii Paweł Regulski oraz legenda krakowskiego klubu, Maciej Żurawski. – Myślę, że Hubert złapał pod koniec sezon swój rytm i pokazywał to, co umie najlepiej – ocenił swojego byłego podopiecznego trener Rafał Wisłocki. – Teraz w drużynie Juniorów Młodszych przytrafił mu się uraz, ale zdążył zanotować kilka dobrych występów. Zaczął grać na miarę swojego dużego potencjału.

3

Hubert Sobolewski w Wiśle jest od ośmiu lat, z kolei Kuba Lorek od sześciu. Dla obu Wisła jest jedynym klubem, w którym trenowali.

5

Kuba dostał tę nagrodę po zaciętym głosowaniu trenerów, pamiętam, ze dwa głosy przeważyły o jego zwycięstwie. Nominowany do nagrody został dzięki świetnej grze w Turnieju im. Adama Grabki, gdzie zaprezentował bardzo fajną lekkość w grze. Bezstresowość. Miał wiele niekonwencjonalnych zagrań typu odegranie piłki piętą czy też zrobienie „rulety” – w taki sposób scharakteryzował wybór swojego podopiecznego na zawodnika miesiąca, trener Mateusz Stolarski. – Poza tym przed nim bardzo dużo pracy i on wie nad czym musi się skupić, ponieważ już od trzech lat pracujemy i na pewno wymagam od niego stuprocentowego zaangażowania w grę, nie tylko wtedy kiedy nasza drużyna ma piłkę, ale również bez niej. To jest właśnie jego bardzo duża przewaga gdy piłka jest po naszej stronie, jest bardzo aktywny. Trochę mniej, gdy jej nie mamy, ale to jest domena filigranowych zawodników, którzy chcieliby tylko atakować. Myślę, że w przeciągu roku zasłużył na tę nagrodę. Utrzymał równą formę i cieszę się, ze po Karolu Włodarskim i Olku Buksie kolejny zawodnik z rocznika 2003 został w taki sposób doceniony – dodał.

2

1

8 7

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x