Jakub Janik i Kamil Broda powołani do reprezentacji Polski U-15!

11
Wrzesień
2015

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15

image1-600x400

Kamil Broda oraz Jakub Janik zostali powołani przez Polski Związek Piłki Nożnej na zgrupowanie selekcyjne reprezentacji Polski U-15. Broda weźmie udział w zgrupowaniu, które odbędzie się w dniach 14-18 września 2015 r. w Grodzisku Wielkopolskim. Natomiast Janik tydzień później uda się do Gutowa Małego. – Ich praca została doceniona, są wzorami, zaangażowani w każde zajęcia. Mam nadzieję, że jest to bodziec dla pozostałych zawodników Akademii, że mogą zobaczyć jak pracują chłopcy, którzy później trafiają do kadry Polski.– powiedział trener Rafał Wisłocki.

Jakub Janik to wychowanek Wisły Kraków. Do klubu trafił jako siedmiolatek, gra na pozycji środkowego pomocnika, jest kapitanem Wisły Kraków U-15. Kamil Broda jest imponującym warunkami fizycznymi bramkarzem trampkarzy. Do Wisły trafił w 2013 roku z drużyny Wawelu Kraków.

Janik zaczynał przygodę z piłką w grupie naborowej u trenera Stanisława Chemicza, później kilka lat trenował u różnych trenerów: Marka Gója, Krystiana Pacia, Krzysztofa Gąsienicy, później po awansie do rocznika 2000 chwilkę u trenera Jacka Piszczka, a potem u Rafała Wisłockiego. Dzięki dużej liczbie trenerów Kuba mógł nauczyć się wiele rzeczy. Aktualnie pracuje ze mną, Adrianem Filipkiem i Michałem Janią oraz trenerem przygotowania fizycznego Jakubem Sage. Natomiast Kamil Broda trafił do nas z Wawelu i to ich trenerzy wypracowali u niego solidne podstawy, które u nas są doskonalone. Pracuje z trenerem bramkarzy Jakubem Bubettym. Od nich zależy czy pokażą swoją wartość na zgrupowaniu. Myślę, że Kamil spokojnie może być numerem 1, a Kubę również spokojnie stać, aby grać na szczeblu reprezentacyjnym – stwierdził Rafał Wisłocki.

Warto podkreślić, że obaj zawodnicy w poprzednim sezonie zostali wybrani piłkarzami miesiąca – Janik we wrześniu, Broda w lutym.

1200x800_005
Jakub Janik z nagrodą piłkarza miesiąca września.

8
Kamil Broda z nagrodą piłkarza miesiąca lutego, wręczoną przez Michała Miśkiewicza

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x