„I ślubuję Tobie… WIERNOŚĆ!”

11
Maj
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności

I ślubuję Tobie... WIERNOŚC

Czy można w lepszym miejscu i momencie złożyć przysięgę i ślubować wierność Białej Gwieździe niż Stadion Miejski im. Henryka Reymana na ostatnie chwile przed meczem Wisły Kraków? To właśnie we wtorkowy wieczór, 75 zawodników Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków wzięło udział w uroczystym Ślubowaniu, a później obejrzało mecz ze Śląskiem Wrocław w ramach 36. kolejki Ekstraklasy.

Galeria ze Ślubowania cz. 1!

Na ten moment wielu z tych młodych chłopców czekało od dawna. I choć głównym daniem tego dnia był mecz przyjaźni ze Śląskiem Wrocław, to dla 75 wychowanków data 10 maja 2016 roku zostanie zapamiętana w szczególny sposób. Uroczystość rozpoczęła się od wręczania nagrody Piłkarza Kwietnia dla Dominika Maśnicy z Wisły 2006. Później już głos zabrali Prezes TS Wisła Kraków i Wisły Kraków SA Piotr Dunin-Suligostowski oraz Dyrektor Zarządzający Akademii Rafał Wisłocki. – Miło mi Was powitać w takim miejscu. Miejscu szczególnym do którego każdy z Was dąży. Mam nadzieję, że to jest początek Waszej drogi do gry w tak zasłużonym, bogatym w historię i tradycję Klubie – mówił Prezes. Słowa przysięgi roty odczytał kapitan Juniorów Młodszych Wisły, Piotr Martuszewski.

Galeria ze Ślubowania cz. 2!

Swoją obecnością uroczystość uświetnili Arkadiusz Głowacki, kapitan pierwszej drużyny oraz Kazimierz Kmiecik, trener drużyny występującej w Centralnej Lidze Juniorów. Z ich rąk wiślacy otrzymali specjalne szaliki, przygotowane na tę okazję. Po uroczystości i sesji zdjęciowej młodzi piłkarze razem z trenerami Akademii odbyli rundę honorową wokół stadionu, zachęcani dopingiem kibiców. Później zasiedli na sektorze A11 wraz ze swoją rodziną.

Ślubowanie Wiślaków

Ślubowanie Wiślaków

Ślubowanie Wiślaków

Ślubowanie Wiślaków

Ślubowanie Wiślaków

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x