Hoyo-Kowalski i Buksa powołani do reprezentacji

05
Październik
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-16 / U-17

hoyo_buksa_kadra

Selekcjoner reprezentacji Polski do lat 16 powołał zawodników na dwumecz z Austrią. Wyróżnienie od trenera Marcina Dorny otrzymali dwaj zawodnicy drużyny U17 Aleksander Buksa i Daniel Hoyo-Kowalski.

Zgrupowanie reprezentacji odbędzie się w dniach 20-26 października w Ustroniu. Tam też, 23 października, odbędzie się pierwsze spotkanie z rówieśnikami z Austrii. Dwa dni później w Skoczowie rozegrany zostanie rewanż.

Hoyo-Kowalski ma już za sobą jeden występ w reprezentacji do lat 16 – w poprzednim miesiącu zagrał przeciwko Czechom. Dla Buksy będzie to okazja do debiut, choć obaj w poprzednim sezonie regularnie otrzymywali powołania w swojej kategorii wiekowej. Oba też są podstawowymi zawodnikami drużyny występującej w Centralnej Lidze Juniorów U17. W ostatnim meczu strzelili po bramce, a Wisła pokonała Cracovię 4:1.

Kadra na dwumecz z Austrią: Aleksander Buksa, Daniel Hoyo-Kowalski (Wisła Kraków), Brian Woschek (TSV Bayer 04 Leverkusen, Niemcy), Bartłomiej Kafel (Cracovia), Fryderyk Gerbowski (Escola Varsovia Warszawa), Radosław Cielemęcki, Ariel Mosór, Jakub Ojrzyński, Szymon Włodarczyk (Legia Warszawa), Filip Balcewicz, Nikodem Sujecki (Pogoń Szczecin), Michael Kostka, Daniel Krasucki, Kacper Smorgol (RB Leipzig, Niemcy), Bartosz Baranowicz (Rozwój Katowice), Patryk Kusztal, Jakub Malec, Bartosz Matuła, Marcel Żurek (Zagłębie Lubin).

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x