Grana środa Akademii

24
Maj
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-12 / U-15 / U-16

Wisła przegrywa z Jadwigą

Mimo środka tygodnia Akademię czekają trzy spotkania ligowe. W środowe popołudnie do rywalizacji staną roczniki 2004 i 2001 oraz Juniorzy Młodsi.

Dwa z trzech spotkań rozegrane zostaną przy ul. Reymonta 22. W pierwszym meczu, o 16:00, Wisła Kraków 2004 podejmie Wawel Kraków w ramach 8. kolejki Okręgowej Ligi Młodzików. Podopieczni trenera Michała Jani w weekend pewnie pokonali Jadwigę Kraków 6:1, a formą strzelecką błysnęli Dawid Kędziora i Kacper Filo. Liga w której nasi zawodnicy muszą rywalizować z zawodnikami o rok starszymi nie jest łatwa, ale najważniejsze jest zdobywanie doświadczenia. Wiślacy, na tę chwilę, zajmują 4. miejsce w lidze, ze stratą czterech punktów do drugiego Wawelu.

Dwie godziny później, w zaległej 17. kolejce Małopolskiej Ligi Trampkarzy, zmierzą się ze sobą roczniki 2001: Wisły i Dąbrovii Dąbrowa Tarnowska. Zawodnicy Wisły znaleźli się ostatnio w dobrej dyspozycji i w poprzednich dwóch kolejkach pewnie wygrali, śrubując bilans 11:0. Wygrywając jutro przeskoczą drugą w tabeli Akademię Piłkarską 21 i skrócą – na osiem punktów – dystans do liderującej Cracovii, z którą to podopiecznym trenera Rafała Wisłockiego przyjdzie się wkrótce zmierzyć. Najpierw jednak mecz Dąbrovią, a w weekend starcie z AP 21. – Będzie ciężko odrobić straty, ale trzeba przede wszystkim wygrać wszystko do końca – mówi Jan Dziadkowiec, napastnik Wisły 2001.

W Lublinie, z miejscowym Motorem, zagrają Juniorzy Młodsi. Za nimi ciężka runda, z nie do końca zadowalającymi wynikami, ale do końca zostały jeszcze cztery spotkania, w których można zapunktować i mocno poprawić swoją sytuację w tabeli. To właśnie z Motorem wiślacy wygrali 5:1, prezentując – momentami – świetną piłkę. Przed podopiecznymi trenera Pawła Regulskiego teraz maraton: cztery mecze w dwa tygodnie. Trzy pozostałe rozegrane zostaną w Krakowie.

Przypominamy, że możecie być na bieżąco ze zmaganiami naszej młodzieży. Wystarczy śledzić nasz Twitter @ap_wisla_krakow oraz hashtag #MłodaWisłaGra – wszystko w jednym miejscu, a w dodatku sami możecie tworzyć meczowe relacje razem z nami. Zachęcamy!

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x