Grabka: Pogoń Szczecin najlepsza!

28
Sierpień
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-13

BAZ08272017-7541

Finały na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana wyłoniły triumfatora 30. Turnieju im. Adama Grabki. Najlepsza okazała się Pogoń Szczecin, która w ostatnim meczu pokonała Jagiellonię Białystok 2:0. Trzecie miejsce przypadło – po raz drugi z rzędu w TOP4 – Rakowowi Częstochowa. Wisła 2005 zajęła 9. miejsce.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Relacja z pierwszego dnia 30. Turnieju im. Adama Grabki

Sobota wyklarowała nam niemal wszystkie drużyny, które na Stadionie miały rywalizować o główny puchar. Pierwsze spotkania drugiego dnia dorzuciły do grona Jagiellonii, Pogoni i Rakowa jeszcze Escolę Varsovia. Te drużyny zmierzyły się w półfinałach, ale najpierw byliśmy świadkami meczów o niższe miejsca. Wśród nich była Wisła Kraków, która ostatecznie zajęła 9. miejsce. Wiślacy mogą żałować braku skuteczności pierwszego dnia. Na Stadionie wygrali dwa spotkania i jedno zremisowali, ale wcześniej jedyna porażka w turnieju, z Rakowem, zadecydowała o tym, że zamiast gry o puchar, musieli grać o 9. miejsce – skutecznie, bo ograli najpierw Ruch Chorzów, a później Varsovię Warszawa.

Fotorelacja z finałowego dnia 30. Turnieju im. Adama Grabki

Emocje nie brakowało w grupie srebrnej, w której znalazły się trzy zagraniczne ekipy: BATE Borysów, Karpaty Lwów, Tatran Presov oraz Garbarnia Kraków. Najlepsi byli Ukraińcy, przed Białorusinami i Słowakami. Brązowi zajęli ostatecznie 8. miejsce.

Jednak najwięcej działo się w TOP4. Już pierwszy półfinał – pomiędzy Pogonią Szczecin, a Escolą Varsovia kończył się w rzutach karnych. Długo to zawodnicy ze stolicy byli w finale, ale skuteczna interwencja bramkarza Pogoni oraz pudło zawodnika Escoli spowodowało, że to szczecinianie awansowali. Spotkali się tam z Jagiellonią, która odprawiła z kwitkiem Raków Częstochowa. Goście ze Świętej Góry poprawili wynik sprzed roku – zajęli trzecie miejsce po wygranej 2:1 z Escolą. Ozdobą tego meczu było trafienie Escoli na 1:1, ale ostateczny głos należał do obecnego pracodawcy trenera Wojciecha Makowskiego. Po tym meczu byliśmy świadkami małej uroczystości – firma Sayart uhonorowała wychowanka Białej Gwiazdy Mateusza Zająca, który latem tego roku definitywnie odszedł z Wisły. Okazałą ramkę z wybranymi zdjęciami bramkarza wręczyli Artur Wróblewski – szef firmy oraz dwaj zawodnicy z rocznika 2010 – Mateja oraz Mateusz.

BAZ08272017-7406

I finał! Który podobnie jak mecz o 3. miejsce toczył się już na całej długości murawy Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana. Dodatkowo nagrywany był przez firmę CFsport. Ale najważniejsze były wydarzenia boiskowe, a tam bardzo szybko, za sprawą Dawida Kroczka, prowadzenie objęła Pogoń. I już go nie wypuściła, dodatkowo podwyższając na 2:0. Obiektywnie przyznać trzeba, że była to najlepsza drużyna tegorocznego turnieju, zasłużenie wygrywając.

BAZ08272017-7530

Pogoń okazała się też najlepsza w kategoriach indywidualnych. Nagrody: zawodnika turnieju oraz król strzelców trafiły właśnie do tej drużyny. Pierwszym okazał się Kuba Litwiński, a drugim Dawid Kroczek (6 goli w 7 meczach). Zagwozdkę organizatorzy mieli przy wyborze bramkarzy, ostatecznie została ona przyznana… dwóm zawodnikom… z tego samego klubu. Kuba Rajczykowski i Franciszek Suchecki skutecznie bronili dostępu do bramki Rakowa, sprawiając, że 30. Turniej im. Adama Grabki skończy się dopiero, gdy druga statuetka dla bramkarza, specjalnie dorabiana z tej okazji, trafi do Częstochowy. Mieliśmy też przygotowaną nagrodę specjalną – trafiła ona w ręce Filipa Przybyłko z rocznika 2008, który przez dwa dni, nieustannie, nakręcał doping na trybunach Boiska Treningowego oraz Stadionu. Nagrody dla uczestników wręczali: Jakub Bartosz, Mateusz Zając, Maciej Musiał oraz Paweł Grabka z synem Piotrem – wnuczkiem Adama Grabki.

Następny turniej, tym razem dla rocznika 2006, już niedługo! 8-10 czerwca 2018 r.

Klasyfikacja końcowa:
1. POGOŃ SZCZECIN
2. Jagiellonia Białystok
3. Raków Częstochowa
4. Escola Varsovia
5. Karpaty Lwów
6. BATE Borysów
7. Tatran Presov
8. Garbarnia Kraków
9. Wisła Kraków
10. Varsovia Warszawa
11. MFK Vitkovice
12. Ruch Chorzów

BAZ08272017-7531

BAZ08272017-7529

BAZ08272017-7538

BAZ08272017-7539

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x