Goncalo Feio nowym trenerem w Akademii!

11
Lipiec
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-17

feio

Urodzony 17 stycznia 1990 roku Goncalo Feio dołącza do sztabu szkoleniowego Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków. W sezonie 2016/17 będzie trenerem Wisły Kraków U-17. Feio jest Portugalczykiem, w przeszłości trenował juniorów Legii Warszawa i Benfiki Lizbona. Co warte podkreślenia Goncalo mówi świetnie po polsku.

Goncalo jest trenerem doskonale znanym na polskim rynku piłki młodzieżowej. Swoja fachowością, zaangażowaniem i wiedza na temat piłki zawsze stawiany jako wzór. Ogromną wiedza z zakresu periodyzacji taktycznej dzielił sie na konferencjach, a w przygotowaniu jest również książka traktująca o tejże metodzie. Wierze że pasje do piłki zaszczepi w swoich nowych podopiecznych i będzie też inspiracją dla rozwoju Akademii Wisły. Cieszę się że takiej klasy fachowiec dołącza do naszego sztabu, z tego miejsca dziękuję również osobom zainicjowały i wspierają nasza ideę. Wierzę że będzie to początek pasma sukcesów Wisły Kraków – mówi Rafał Wisłocki, który był wielkim zwolennikiem ponownego ściągnięcia do Polski Feio.

Portugalczyk jako junior trenował w młodzieżowych drużynach Belenenses i Benfiki, ale kariery nie zrobił. Po rozpoczęciu studiów został w klubie z Lizbony, ale już jako trener dzieci w wieku szkolnym. Był też asystentem w drużynie piętnastolatków, przez dwa lata trenował Renato Sancheza, świeżo upieczonego złotego medalistę Mistrzostw Europy we Francji oraz piłkarza Bayernu Monachium. Trzy miesiące spędził na stażu w AS Roma, kolejne dwa w Arsenalu Londyn.

Do Polski trafił w 2010 roku dzięki programowi Erasmus. Niemal od razu złosił się na staż do Akademii Legii Warszawa. Tam pracował łącznie pięć lat. Najpierw jako wolontariusz przy najmłodszym roczniku akademii, później był koordynatorem grup gimnazjalnych. Trenował też rocznik 1998. Na początku 2014 roku Henning Berg włączył go do sztabu szkoleniowego pierwszego zespołu, w którym Feio odpowiadał za analizę. Po odejściu Norwega szefowie Legii nie zdecydowali się przedłużyć kontraktu z młodym trenerem. Feio wrócił do Lizbony, ale gdy odezwał się telefon z Krakowa, na powrót do kraju w którym spędził pięć lat swojego życia, długo namawiać go nie trzeba było.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x