#FitThursday: Owoce… bardzo istotny element naszego żywienia!

07
Lipiec
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności

#fitthursday

W kolejny zdrowym czwartku Wojtek Włodarczyk pisze tym razem o owocach. Najważniejsze w nich jest to, że są darem od matki natury. Proponuję to doceniać i korzystać, a najlepiej z naszych tutejszych sezonowych owoców! Jak co tydzień, zapraszamy!

Same superlatywy jakimi mogę obdarowywać owoce skupiają się w wielu witaminach, składnikach mineralnych oraz bardzo łatwej przyswajalności węglowodanów. Ogólnie owoce w głównej mierze mają właściwości alkalizujące krew. Świeże owoce mają również bardzo dużą zawartość wody, która sprawia, że organizm pozostaje lepiej nawodniony. Te wszystkie aspekty są dla mnie najważniejszym argumentem by zacząć od nich posiłek potreningowy bądź pomeczowy.

Moje ulubione propozycje po treningu to wiśnie! Chciałbym uargumentować ten wybór: swoje cenne właściwości wiśnia zawdzięcza m.in. dużym ilościom żelaza, miedzi, sodu, manganu, potasu, fosforu, wapnia, witaminom C, P, A oraz tym z grupy B. W wiśni obecna jest również pektyna, która przyśpiesza tempo trawienia, pomaga pozbyć się z organizmu szkodliwych toksyn, uszczelnia naczynia krwionośne i zapobiega nadciśnieniu tętniczemu.

Oprócz tego polecam bardzo takie owoce jak: winogrona, daktyle suszone (bardzo słodkie), melon, czereśnie, arbuzy, suszone owoce, rodzynki oraz koniecznie dojrzałe banany, które bardzo szybko uwalniają węglowodany do krwi.

Ogólnie owoce są bardzo szybko trawione przez organizm! Zdecydowanie szybciej niż mięso, które często jest spożywane w nadmiarze w stosunku do zapotrzebowania. Wbrew pozorom powszechnej teorii deser po obiedzie w ogóle nie ma to się do prawidłowego funkcjonowania układu trawiennego, ponieważ w momencie zjedzenia owoców po daniu głównym (mięsnym) może zajść w żołądku proces fermentacji, a to już jest przyczyna powstania wzdęć oraz gazów czego na pewno sobie nie życzymy!
Każdemu życzę korzystania z dobrodziejstw, które daje nam ziemia ponieważ nic póki co tego nie zastąpi!

Wojciech Włodarczyk

Poprzednie części #FitThursday:
Rola wody w organizmie
Oczyszczanie organizmu poprzez zmianę stylu życia!
Błonnik – system oczyszczający organizm
Energia czyli dobra forma i samopoczucie na cały dzień!
Ważna rola tłuszczów!
Sportowcy jako samochody wyścigowe
Dzień meczowy – co jeść?
Jedzenie poza domem
Wprowadzanie stanu równowagi w organizmie
Regeneracja pomeczowa na wagę złota!
Odżywianie XXII wieku – naturalna suplementacja!
W życiu nie ma problemów a są wyzwania, które trzeba tylko umiejętnie rozwiązywać!

Dla chętnych zmiany żywienia oraz dopasowania odpowiedniej naturalnej suplementacji zapraszam na stronę: www.wybawcaformy.pl
logo

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x