#FitThursday: Noworoczne postanowienia

26
Styczeń
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / Bramkarze / Grupa naborowa / U-10 / U-11 / U-12 / U-13 / U-14 / U-15 / U-16 / U-17 / U-7 / U-8 / U-9

#fitthursday 2

Pewnie prawie każdy nowy rok zaczął od postanowień. Niektórzy pewnie już o nich zapomnieli. Rada ode mnie – najlepiej zapisywać je na kartce i zostawiać w widocznym miejscu. Inaczej postanowienia pozostają marzeniami.

Jednym z moich najważniejszych jest codzienna aktywność. Niezmiernie ważna, by utrzymywać zdrowie przez całe życie. Czy samo myślenie o zdrowiu jest na tyle silne by utrzymać mnie w tym postanowieniu przez CAŁY rok? No właśnie, też mi się wydaje, że to jest mało, często towarzyszy przy tym przeświadczenie, że przecież nic się nie stanie jak nie pójdę raz na trening… No pewnie nie, ale w chwili pisania postanowienia, jednak mam zamiar trwać w tym codziennie. Nawet wypoczynek, który jednak musi być – może być aktywny, jak spacer z psem jak chociażby. Kto nie ma psa, może zabrać na spacer rodziców, chłopaka, dziewczynę, lub swoje myśli! Więc pomimo wszelkich wymówek, niejednokrotnego lenia, każdego dnia zrobić coś dla swojego ciała… i ducha. JEST TO TRUDNE. Ale wykonalne, dlatego jako cel podjąłem start w zawodach IRONMAN, które są w sierpniu. I to już wymusza nieco bardziej na mnie by każdy dzień przybliżał mnie do najlepszej formy na start.

Jednak nie o mnie ma być ten artykuł, to że mam taki cel zmotywowało mnie do pisania najczęstszych wymówek, które odciagaja nas od samorealizacji i do swojego poziomu 10, który definiuje nasze zdrowie, wymarzona sylwetkę, i swoją forme sportową.

1. JEST ZA ZIMNO, POGODA NIE SPRZYJA (najczęstsza w ostatnich dniach)
Noski marzną, ale wprost przeciwnie do zapału! Który jest gorący i ciągle podbija temperaturę. Zapał to trzymania formy, dlatego dzisiaj z pracy pomimo mrozu idę pieszo! 5 km – myślę, że jako rozgrzewka przed wieczornym FITCampem w moim Klubie Zdrowego Stylu Życia w Niepołomicach jest w sam raz.
Podejmij wyzwanie pogodzie i samemu sobie! Mróz nie jest zły. Wystarczy się dobrze ubrać.

2. NIE BĘDĘ SIĘ ODCHUDZAĆ, BO I TAK BĘDĘ MIEĆ EFEKT JO JO
Frazy tego typu formułowane są przez ludzi posiadających negatywne doświadczenie z odchudzaniem w przeszłości. Przeświadczeni, że już do końca życia będą grubi, nie zdają sobie sprawy, że w odchudzaniu nie chodzi o sam proces zrzucania kilogramów, ale o utrzymanie tej wagi do końca życia, a to możemy zrobić tylko dzięki zmianom NAWYKÓW! Poznania zasad działania naszego organizmu i tego jak jedzenie na niego wpływa. Często okazuje się, że zasady i prawdy którymi kierowaliśmy się podczas naszego odchudzania są już kompletnie nieaktualne.

3. MOJE GENY DEFINIUJĄ MNIE JAKO OSOBĘ OTYŁĄ, WIĘC TAKĄ BĘDĘ DO KOŃCA ŻYCIA
BZDURA!

4. NIE MAM WSPARCIA
To znajdź ludzi którzy to zrobią!

5. NIE MAM CZASU
Nieprawda! Masz go tyle samo co inni. Każdy ma 24 godziny, zarówno Cristiano Ronaldo, jak i pani z warzywniaka. A to co z tym czasem zrobisz to twoja sprawa. On i tak upłynie. Ustal priorytety!

6. TO JEST ZBYT TRUDNE
Wszystko na początku takie jest! Kiedyś pewien mądry człowiek powiedział do mnie, że wszystko jest trudne dopóki nie stanie się łatwe. A więc rób to co sprawia ci problem tak długo do póki się nie uśmiechniesz do siebie i stwierdzisz jak głupi byłeś na początku kiedy uważałeś że SIĘ NIE DA.

7. ZACZNĘ OD PONIEDZIAŁKU
Zmiany zaczyna się z chwilą decyzji!

8. NIE ZMIENIAM NICZEGO BO I TAK NIE WYTRZYMAM
Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz!

9. INNYM MOJA ZMIANA SIĘ NIE SPODOBA
W takim razie zastanówmy się czy otaczamy się dobrymi ludźmi!

10. NIC MI NIE WYCHODZI TAKŻE TO NIE DLA MNIE
Weź za siebie odpowiedzialność! Stan przed lustrem i zrób sobie rachunek sumienia i weź się do roboty!

Wojciech Włodarczyk

Wszystkie odcinki #FitThursday znajdziecie: TUTAJ

Dla chętnych zmiany żywienia oraz dopasowania odpowiedniej naturalnej suplementacji zapraszam na stronę: www.wybawcaformy.pl
logo

oraz

R22 Fit Club

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x