Firma Profix Partnerem Akademii!

05
Kwiecień
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności

V

Firma Profix, wiodący krajowy wykonawca kompleksowych projektów hal stalowych oraz ich realizacji, została Partnerem Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków. Firma wesprze realizowany od dłuższego czasu projekt dotyczący rozwoju indywidualnych umiejętności zawodników Akademii. Projekt zyska nazwę Profix Perfect Skills.

Projekt pilotażowy trwa już od półtora roku. Wybrani zawodnicy z roczników 2000, tacy jak Kacper Laskoś, Mateusz Wyjadłowski, Patryk Pawela, Patryk Plewka czy Daniel Morys w sezonie 2015/16 mieli prowadzone zindywidualizowane treningi. Do sukcesów zaliczyć trzeba, że Laskoś najpierw awansował do drużyny juniorów starszych Wisły Kraków, a następnie do pierwszej drużyny. Ponadto jest w szerokiej kadrze Polski swojego rocznika. Z rocznika 2002, który trenuje w ten sposób raz w tygodniu, aż ośmiu zawodników otrzymało powołania na konsultacje reprezentacji Polski do lat 15.

Patrzymy na Wisłę długofalowo i bardzo leży nam na sercu przyszłość Białej Gwiazdy. Stąd wynika decyzja o nawiązaniu współpracy również z Akademią Piłkarską, a nie tylko z Wisłą SA – mówi Krzysztof Targosz, Wiceprezes Zarządu firmy Profix.

Projekt Profix Perfect Skills skierowany jest do najzdolniejszych i najbardziej perspektywicznych zawodników Wisły z kategorii Trampkarz (C1, C2). Trening opiera się na zidentyfikowaniu braków i nadrabianiu zaległości w danej zdolności technicznej bądź wytrenowaniu do perfekcji umiejętności na której zawodnik opiera swój potencjał. Trening trwa 90 minut i składa się z rozgrzewki, głównego ćwiczenia oraz rozciągania bądź rolowania. Podczas treningu zawodnik poddawany jest ciągłej obserwacji trenera i coachingu z jego strony. Podpowiedzi, sugestie, korygowanie błędów mają na celu to, aby każde kolejne powtórzenie było lepsze od poprzedniego. Zawodnik jest nagrywany i razem z trenerem porównuje się do modelu mistrza: idealne techniczne wykonanie, analiza techniki, biomechanika ruchu.

Jednym z zawodników, który brał udział w zindywidualizowanych treningach był Kacper Laskoś. – Najpilniejszymi do poprawy były zagrania dłuższych piłek, zwłaszcza lewą nogą – mówi trener Adrian Filipek, koordynator projektu. – Obecnie coraz więcej mamy przykładów z zagranicy, gdzie są specjalni trenerzy od techniki, którzy pracują indywidualnie z zawodnikami – dodaje.

laskos_1200x560

Firma Profix od września 2016 roku jest również sponsorem Wisły Kraków SA. Profix, z siedzibą w Krakowie, działa na rynku od 1987 roku. Firma jest czołowym polskim producentem i wykonawcą hal stalowych. Dewizą przedsiębiorstwa są takie wartości, jak rzetelność i szeroko pojęta uczciwość finansowa wobec klientów oraz partnerów. Od 2000 roku nowy Partner Akademii był regularnie nagradzany, m.in. tytułami Przedsiębiorstwa Fair Play, a także Medalem Europejskim przyznawanym przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej i Business Centre Club. Niedawno przez firmę zakupiony został patent na technologię produkcji opakowań i etykiet IML 3D. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.profix3d.pl.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x