Feio dla GK: Nie wyobrażam sobie lepszego środowiska pracy, niż Wisła

02
Wrzesień
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-17

bz07202016-6328

Długiego wywiadu dla Gazety Krakowskiej udzielił trener Wisły Kraków 2000 Goncalo Feio. Opowiedział w nim o tym, jak się znalazł w Krakowie, o różnicach między Wisłą, a Legią. – Trudne pytanie, ale ja lubię trudne pytania – mówi Portugalczyk. Część rozmowy na akademiawisly.pl, całość TUTAJ.

Jaka jest różnica, jeśli chodzi o warunki do pracy, w porównaniu z Akademią Legii?
– Trudne pytanie, ale ja lubię trudne pytania (śmiech). Różnice są duże. Począwszy od profilu akademii, przez możliwości finansowe, aż po infrastrukturę. Tutaj, w Krakowie mamy możliwość korzystania z trzech boisk trawiastych, a tam – nie było żadnego. Tam jest boisko ze sztuczną nawierzchnią. W Wiśle prawie wszystkie roczniki grają oryginalnymi piłkami, tam rzadko się to spotyka. Cóż, nie jestem osobą, która pluje do talerza, z którego jadła. Nie będę tego robił, bo szanuję osoby, które pracują w warszawskiej akademii. Z niektórymi mam kontakt, to moi koledzy. Uważam jednak, że Akademia Legii nie ma niczego takiego, czego by nam w Krakowie jakoś szczególnie brakowało. Wręcz przeciwnie. Uważam, że Akademia Wisły ma w tym momencie możliwości, warunki i trenerów do tego, by lepiej przygotowywać zawodników, niż w Akademii Legii.

Wspomniał Pan jednak o różnicy w możliwościach finansowych. W Wiśle nie ma wielkich pieniędzy.
– Tu różnica jest na korzyść Legii. Natomiast mieć pieniądze to nie znaczy automatycznie dobrze je wykorzystać. Choć oczywiście w Legii dzięki temu mogą łatwiej pozyskiwać piłkarzy z całej Polski. W Wiśle natomiast – mając mniejsze możliwości finansowe – wykonujemy lepszą pracę na boisku. Tak uważam. A warto przypomnieć, że ani piękne szatnie, ani internat do tej pory same w sobie nie wychowały żadnego piłkarza. To pokolenie portugalskich piłkarzy, które ostatnio wygrało mistrzostwa Europy, w większości nie wychowało się wcale w super warunkach, tylko na boiskach z piachu. Tyle tylko, że mieli fantastycznych trenerów. Mnie zależy na tym, by w każdej jednostce treningowej w naszej akademii była konkretna jakość.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x