Dwie wiślackie drużyny w Małopolskiej Lidze Juniorów Młodszych

27
Lipiec
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-16 / U-17

wisła kraków 2000

Długo wyczekiwany moment, czyli powrót do ligowych rozgrywek będzie miał miejsce 20-21 sierpnia – informuje Małopolski Związek Piłki Nożnej. Wtedy wystartuje Małopolska Liga Juniorów Młodszych, wystąpią w niej dwie drużyny Białej Gwiazdy: roczniki 2000 i 2001.

>>Operacja „sezon 2016/17” rozpoczęta!

Prezydium Zarządu MZPN postanowiło we wtorek poszerzyć Małopolską Ligę Juniorów Młodszych do 20 zespołów, tworząc dwie grupy dziesięciozespołowe. Jesienią, podobnie jak w poprzednich latach, muszą zostać wybrani dwaj przedstawicielie Małopolski do makroregionalnych rozgrywek. Przed możliwością walki o Mistrzostwo Polski staną dwie najlepsze drużyny, które zostaną wyłonione poprzez dwufazowy etap rozgrywek. W pierwszym z nich rozgrywki toczyć się będą w dwóch dziesięciozespołowych grupach, systemem każdy z każdym, bez rewanżu (w sumie dziewięć kolejek). Następnie drużyny z miejsc 1-5 z obu grup utworzą grupę finałową o miejsca 1-10 (mecze z drużynami z drugiej grupy, bez rewanżu, łącznie pięć kolejek). Na podobnych zasadach będą grać zespoły z miejsc 6-10 w obu grupach, tyle że o miejsca 11-20. Wiosną, na podstawie kolejności po jesieni, rywalizacja będzie przebiegać o miejsca 1-6 i 7-18, w trzech grupach sześciozespołowych.

>>„Będę wymagał dużo, a nawet bardzo dużo, ponieważ to ma być Wisła Kraków”

Pierwszy raz od bardzo dawna w tych rozgrywkach Wisła Kraków będzie miała dwóch przedstawicieli – w tym sezonie wiek Juniora Młodszego osiągnęły roczniki 2000 i 2001. Ci pierwsi trafili do grupy B, w której za rywali będą mieli: AP Profi Zielonki, Hutnik Nowa Huta, AS Progres 2001, Dunajec Nowy Sącz, AP21 Kraków, Unia Tarnów, Soła Oświęcim, Tarnovia, Fablok Chrzanów. W grupie A, oprócz Wisły 2001, znalazły się również takie drużyny jak AS Progres 2000, Cracovia, Sandecja Nowy Sącz, BKS Bochnia, Garbarnia Kraków, Bruk-Bet Termalica Nieciecza, MKS SMS Kraków, Dalin Myślenice, Dunajec Ostrowsko. Trenerem Wisły Kraków 2000 jest Goncalo Feio, z kolei Wisłę 2001 poprowadzi Marcin Pluta. Terminarz rozgrywek nie jest nam jeszcze bliżej znany.

>>„Potencjał ofensywny zaczyna się od bramkarza, a defensywny od napastnika”

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x