Debiut Pischingera w Wiśle

12
Październik
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-16 / U-17

DSC_0051

Dobre występy w Centralnej Lidze Juniorów U17 Patryka Pischingera nie umknęły sztabowi pierwszej drużyny Wisły Kraków. Boczny obrońca otrzymał powołanie na piątkowy sparing Białej Gwiazd z Bocheńskim KS. Zagrał 90 minut.

16-letni zawodnik, który z Wisłą związany jest dziewięciu lat, z pewnością skorzystał z faktu, że na zgrupowaniach reprezentacji Polski przebywają Rafał Pietrzak i Marcin Grabowski, co spowodowało, że trener Maciej Stolarczyk musiał zajrzeć do rezerw. W nich znalazł Pischingera, który co prawda w tym sezonie głównie występuje po prawej stronie, ale w poprzednich latach grywał na pozostałych pozycjach w obronie. Spisał się co najmniej poprawnie na tle czwartoligowego przeciwnika.

DSC_0289

Wydaje się, że to tylko sparing, ale od samego początku towarzyszyła mi spora presja. Przeskok z poziomu juniora młodszego na szczebel seniorski jest naprawdę trudny. Przede mną jeszcze wiele pracy, ale cieszę się bardzo i jestem zadowolony z tego występu. Jak na pierwszy razy było całkiem nieźle – powiedział po meczu młody zawodnik.

Rozpoczął w wyjściowym składzie i nie zszedł z boiska do końca meczu. Wisła wygrała w nim 5:2, a kolejne występy w seniorskiej drużynie dopisali sobie wychowankowie: Kacper Laskoś (45 minut), Piotr Świątko (45 minut) i Patryk Plewka (77 minut). Pischinger jest drugim zawodnikiem urodzonym w 2002 roku, który zadebiutował w pierwszej drużynie Wisły. Wcześniej szansę gry w sparingu otrzymał Sławomir Chmiel.

DSC_0127

Bocheński KS – Wisła Kraków 2:5 (1:1)
Brożek 4’, Wojtkowski 50’, Ondrášek 70’, Boguski 79’, Palčič 83’

Wisła Kraków: Michał Buchalik – Matej Palčič, Piotr Świątko (46’ Maciej Sadlok), Kacper Laskoś (46’ Dawid Kort), Patryk Pischinger – Szymon Krocz (46’ Jesus Imaz), Patryk Plewka (77’ Dawid Malik), Kamil Wojtkowski, Emmanuel Kumah (63’ Rafał Boguski) – Paweł Brożek, Patryk Niegowski (46’ Zdenek Ondrášek)

Przypomnijmy, że jeszcze niedawno Pischinger w Derbach Krakowa w CLJ U17 popisał się takim uderzeniem:

fot. Przemysław Marczewski / www.wisla.krakow.pl

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x