Daniel Hoyo-Kowalski najmłodszym w historii

25
Kwiecień
2019

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-16 / U-17

BAZ190425-8860

W wieku 15 lat, 9 miesięcy i 13 dni Daniel Hoyo-Kowalski zadebiutował w oficjalnym meczu Wisły Kraków. Młody środkowy obrońca wyszedł w podstawowym składzie w meczu 32. kolejki LOTTO Ekstraklasy przeciwko Zagłębiu Sosnowiec.

Stał się tym samym najmłodszym debiutantem w historii Wisły Kraków, bijąc rekord Marcina Jałochy z 28 marca 1987 roku! Przeskoczył też Aleksandra Buksę, który przez trzy dni był najmłodszym zawodnikiem Wisły w XXI wieku.

Prawdopodobnie gdyby nie seria kontuzji obrońców oraz pauza Łukasza Burligi 15-letni Hoyo-Kowalski na swój pierwszy oficjalny występ musiałby czekać dłużej. Sytuacja kadrowa sprawiła jednak, że trener Maciej Stolarczyk postawił na zawodnika, który do Wisły trafił w 2011 roku, do grupy naborowej, którą prowadził trener Stanisław Chemicz.

Więcej o 15-letnim wychowanku Wisły

Od tego momentu krok po kroku przebijał się przez każdą kategorię wiekową, również w reprezentacjach do lat 15 i 16, w dodatku z wyróżnieniami bo w sierpniu poprzedniego roku został wybrany KURO Piłkarzem Sezonu 2017/18 – nagrody dla najlepszego zawodnika Akademii. Aż dotarł do drużyny U17, z której po trzech miesiącach trafił na treningi pierwszej drużyny. Do rundy wiosennej przygotowywał się z pierwszą drużyną, poleciał na obóz do Turcji, grał w sparingach. Wiosną był podstawowym zawodnikiem drużyny, która zajmuje trzecie miejsce w Centralnej Lidze Juniorów, a teraz staje przed szansą pokazania się większej publiczności.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x