Czerwiec miesiącem pełnym piłkarskich emocji!

29
Maj
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-12 / U-15

czerwiec_przy_reymonta

Zapowiada się nam miesiąc pełen piłkarskich wrażeń. Akademia Piłkarska Wisła Kraków będzie organizatorem miniEURO Wisła CUP U-15. Turniej rozpocznie się 10 czerwca, trzy godziny przed inauguracją Mistrzostw Europy we Francji, i potrwa przez cały weekend. Dwa tygodnie później odbędzie się 29. Turniej o Puchar Adama Grabki. W obu turniejach nie zabraknie świetnych drużyn.

miniEURO Wisła CUP U-15

Turniej miniEURO Wisła CUP U-15 jest wydarzeniem promującym przyszłoroczne Młodzieżowe Mistrzostwa Europy do lat 21. MME U-21 rozegrane zostaną w Polsce, a Kraków jest jednym z miast współorganizujących turniej. W tegorocznym miniEURO wystąpi sześć drużyn zagranicznych, każda reprezentująca inny kraj. – Oprócz promocji MME U-21 naszym celem jest promocja sportu wśród krakowskiej młodzieży oraz stawianie naszych zawodników przed szansą rywalizacji z najlepszymi akademiami w swoich krajach, tak by rozwój naszych podopiecznych przebiegał harmonijnie – mówi Rafał Wisłocki, Dyrektor Akademii.

Współorganizatorem turnieju jest miasto Kraków, a patronem międzynarodowa federacja UEFA. Turniej miniEURO CUP U-15 rozegrany zostanie na obiektach treningowych Akademii przy ul. Reymonta 22. W turnieju wystąpią: FC BATE Borisov (Białoruś), Ferencvárosi TC (Węgry), NK Lokomotiva Zagreb (Chorwacja), MFK Ružomberok (Słowacja), FC Karpaty Lviv (Ukraina) oraz Wisła Kraków. – Znamy doskonale naszych gości, gramy z nimi w innych rocznikach często, i wiemy, że są oni gwarancją piłkarskiej jakości – dodaje Wisłocki.

Patronat medialny nad turniejem objęły Gazeta Krakowska, Radio ESKA, TVP Kraków, Studio Filmowe DH Film oraz Wisła.TV, która pokaże wszystkich piętnaście meczów.
plan_turnieju_minieuro

Puchar Adama Grabki

W czerwcu emocje nie skończą się jednak tak wcześnie! W dniach 25-26 czerwca czeka nas jeden z najstarszych turniejów młodzieżowych w Polsce – czyli Puchar Adama Grabki. Drugi raz w historii na trawie, znowu w Krakowie stawi się 16 drużyn, gwarantujących wysoki poziom. Wystąpią w nich chłopcy z rocznika 2004, a Wisłę – po raz pierwszy w historii – będzie reprezentować tylko jedna drużyna. – Ubiegłoroczny sukces organizacyjny chcemy przełożyć również na 29. edycję. Znowu będziemy chcieli sprawić, żeby w tych dniach uczestniczyła jak największa liczba zawodników Akademii. Zeszłoroczne finały ściągnęły na Reymonta tłumy, mamy nadzieję, że w tym roku będzie podobnie – mówi Wisłocki. Rok temu w oprawie meczów udział brał rocznik 2008, który wyprowadzał dwunastoletnich zawodników na boisko. Z kolei Juniorzy pomagali klubom w sprawach organizacyjnych.

Grabka z rocznikiem 2008

Adam Grabka to osoba niezwykle zasłużona dla wiślackiej piłki nożnej, która zapisała się w historii „Białej Gwiazdy” złotymi zgłoskami. To właśnie pod jego opieką pierwsze kroki w karierze sportowej stawiali tak znani piłkarze jak: Antoni i Henryk Szymanowscy, Janusz Adamczyk, Jan Jałocha, Adam Nawałka, Leszek Lipka, Piotr Skrobowski czy Jerzy Kowalik. Od 1961 roku zajmował się szkoleniem adeptów, których później przekazywał trenerom trampkarzy. – Ja tym żyję. To trudno wyrazić, jak ogromną radość daje mi wiadomość, że któryś z moich wychowanków awansował do pierwszej drużyny i reprezentacji – mówił w 1977 roku. Zmarł trzy lata później. I właśnie po to aby upamiętnić wielki wkład Adama Grabki w kształtowanie wiślackiej młodzieży, rokrocznie organizowany jest turniej jego imienia.

W ostatni weekend czerwca w Krakowie wystąpią między innymi Piast Gliwice, Zagłębie Lubin, Jagiellonia Białystok, Korona Kielce, BATE Borysów, Lokomotiva Zagreb, Karpaty Lwów, Metalist Charków, Dunajec Nowy Sącz.

tłumy na reymonta

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x