Podsumowanie CLJ – 4. kolejka

09
Wrzesień
2019

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15 / U-17

BAZ190825-6182

Nasze młodzieżowe drużyny mają za sobą kolejny weekend zmagań w ramach rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów. Tempa nie zwolniła drużyna U15, która tym razem z kwitkiem odprawiła zespół Górnika Łęczna, pokonując go 5:0. Przełamał się natomiast zespół U17, który pokonał w Mielcu miejscową Stal 1:0. Poniżej prezentujemy wyniki wszystkich spotkań oraz zapowiedź najbliższych.

CLJ U15

W 4. kolejce na cztery rozegrane spotkania, aż trzy zakończyły się zwycięstwami gości. Stal Rzeszów nie poprawiła swojej sytuacji w tabeli i uległa na własnym boisku Motorowi Lublin 0:3 Drużyna Akademii Piłkarskiej 21 Kraków mierzyła się przy Dekerta z kielecką Koroną. Goście z województwa świętokrzyskiego pokazali, że są mocni w tym sezonie i zgarnęli kolejne trzy punkty, pokonując gospodarzy 2:0. W Nowym Sączu natomiast Sandecja podejmowała TOP 54 Biała Podlaska. W tym meczu padły trzy bramki – jedna dla gospodarzy, a dwie dla gości, którzy dzięki temu zwycięstwu utrzymują się w czubie tabeli. Jedyną drużyną, która w tej kolejce triumfowała na własnym boisku była Wisła Kraków. Podopieczni Patryka Jałochy po raz kolejny okazali się bardzo skuteczni i pewnie pokonali Górnika Łęczna 5:0. Na listę strzelców wpisali się Mateusz Stanek, który ucznynił to dwukrotnie, a po jednym trafieniu zanotowali Wojciech Urbański, Kacper Przybyłko oraz Kamil Kozik.

5. kolejka
Korona Kielce – Wisła Kraków
Górnik Łęczna – Sandecja Nowy Sącz
TOP 54 Biała Podlaska – Stal Rzeszów
Motor Lublin – AP 21 Kraków

CLJ U17

Biała Gwiazda wyjechała w delegację do Mielca, by zmierzyć się z Stalą. Drużynę w tym spotkaniu poprowadził trener Adrian Filipek, a Biała Gwiazda po golu Michała Litwy przełamała się i sięgnęła po pierwsze trzy punkty w sezonie, awansując przy tym na 5. miejsce. Również na Podkarpaciu swoje spotkanie rozegrała drużyna Cracovii, która to w Krośnie mierzyła swoje siły z drużyną miejscowych Karpat. Zespół z Krakowa zwyciężył 2:1 i utrzymał się na pozycji wicelidera. Sześć bramek padło w meczu lidera – Korona Kielce podejmowała zespół BKS-u Lublin, a wszystkie bramki zdobyli gospodarze i nadal przewodzą ligowej tabeli. W meczu kończącym 4. kolejkę, ekipa TOP 54 Biała Podlaska pewnie pokonała Podgórze Kraków 4:0. Tym samym krakowianie zamykają ligową tabelę.

5. kolejka
Podgórze Kraków – Karpaty Krosno
Wisła Kraków – TOP 54 Biała Podlaska
Cracovia – Korona Kielce
BKS Lublin – Stal Mielec

Jakub Sumera – www.akademiawisly.pl

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x