„Chłopcy bardzo dobrze wypadli nie tylko na tle piłkarskim, ale również kondycyjnym” – Wisła U-11 trzecia w Rybniku

22
Wrzesień
2015

Autor Redakcja

Kategoria Aktualności / U-11

2005

W ostatnią sobotę Wisła Kraków U-11 zajęła trzecie miejsce w bardzo mocno obsadzonym turnieju PIŁKARSKIE TALENTY – RYBNIK2015. Przed podopiecznymi trenera Maciej Papieża znalazły się tylko drużyny Legii Warszawy i Lecha Poznań. Biała Gwiazda była bliska zdobycia drugiego miejsca, lecz bezpośrednie starcie z Legia zadecydowała o takim wyniku. – Ogólnie patrząc przez pryzmat całego turnieju, jestem bardzo zadowolony z gry wychowanków. Bardzo dobrze wypadli nie tylko na tle piłkarskim, ale również kondycyjnym. Bardzo dobrze wyglądała organizacja gry, cały czas była dyscyplina, pomysłowość i ciekawe wykańczanie akcji. Wszystko zmierza w dobrym kierunku. Gra powoli zaczyna wyglądać tak jakbym sobie tego życzył – powiedział trener Papież.

W turnieju wystąpiło siedem drużyn ekstraklasowych. Wiślacy mierzyli się m.in. z Legią Warszawa, Lechem Poznań, Cracovią, Podbeskidziem Bielsko-Biała, Piastem Gliwice, Koroną Kielce czy Śląskiem Wrocław. Wiślacy udział w turnieju rozpoczęli od wygranego 1:0 starcia z GKS Tychy. W następnych spotkaniach nasi zawodnicy ograli RPK Rybnik 3:0 i Piast Gliwice 2:0, po czym, tracąc bramkę w ostatniej minucie, zremisowali ze Śląskiem Wrocław 1:1. W piątym spotkaniu lepszy o jedną bramkę okazał się Lech Poznań. Rywal postawił naszym zawodnikom twarde warunki do gry i przeważał w spotkaniu, choć wiślacy próbowali swoich szans w kontratakach. W ostatnim spotkaniu przed przerwą Wisła ograła Koronę Kielce 1:0. Po odpoczynku podopieczni trenera Papieża, dając przykład piłkarzom pierwszej drużyny, wysoko pokonali Podbeskidzie Bielsko-Biała 6:1. Kolejne dwa spotkania to mecze z krakowskim drużynami: z Cracovią i Akademią Sportu Progres. Mimo, że Cracovia w całym turnieju spisywała się przeciętnie, to w meczu derbowym okazała sporą determinację i mobilizację. Mecz skończył się minimalnym zwycięstwem Wisły. Mecz z rywalem z Nowej Huty był bardzo zacięty i żadna ze stron nie przechyliła szali zwycięstwa na swoją korzyść. W ostatnich dwóch meczach wiślacy mierzyli się z Zagłębiem Sosnowiec i Legią WarszawaW pierwszym spotkaniu, Wisła zaprezentowała się wzorcowo i wygrała 3:1, choć wynik nie oddaje całkowitego przebiegu meczu. Wygrana dawała Białej Gwieździe podium, a mecz z Legią miał zadecydować, która z tych drużyn zajmie wyższą lokatę. Spotkanie lepiej rozpoczęła Wisła i to ona jako pierwsza wyszła na prowadzenie. Jednak legioniści doprowadzili do wyrównania, a w końcówce zdobyli decydującą bramkę i mogli cieszyć się z wygranej.  Wisła, zdobywając 23 punkty zajęła trzecia miejsce, za Legią (27 punktów) i Lechem (33).

Przed turniejem byłem ciekawy jak nasi zawodnicy zaprezentują się na tle rówieśników z uznanych polskich akademii. Z turnieju w Krośnie mogłem być zadowolony, jednak graliśmy tam z trochę słabszymi przeciwnikami. Tutaj chłopcy zagrali aż jedenaście spotkań, łącznie spędzili na boisku 176 minut, więc byłem ciekawy czy poradzą sobie pod względem fizycznym. To był dla nich ogromny wysiłek, nawet jeżeli rotowałem składem. Przed turniejem mieliśmy kilka głównych założeń. Jedna z nich tyczyła się współpracy bramkarza z obroną i ogólnej organizacji gry defensywnej. Podczas ostatnich treningów ciężko nad tym pracowaliśmy, dlatego jestem zadowolony z chłopaków, że dobrze weszli w turniej i pierwsze mecze zakończyli bez straty bramki. Ogólnie patrząc przez pryzmat całego turnieju, jestem bardzo zadowolony z gry zawodników. Bardzo dobrze wypadli nie tylko na tle piłkarskim, ale również kondycyjnym. Bardzo dobrze wyglądała organizacja gry, cały czas była dyscyplina, pomysłowość i ciekawe wykańczanie akcji. Gra powoli zaczyna wyglądać tak jakbym sobie tego życzył. Musimy jeszcze oczywiście ciężko trenować, jednak widzę, że chłopcy wyciągają wnioski, uczą się na swoich błędach i przede wszystkim widać, że ich to cieszy. Wyglądało to o wiele lepiej niż podczas turnieju w Krośnie czy w meczach sparingowych. Bardzo cieszy mnie również fakt, że wreszcie wdziałem w nich drużynę. Stworzyli fajny kolektyw, pomogli sobie i współpracowali – skomentował turniej trener Maciej Papież.

Wiślacy mieli okazję do sprawdzenia się na tle jednych z najlepszych akademii w Polsce. Zarówno dla nich, jak i dla Legii Warszawa, Lecha Poznań czy Śląska Wrocław były to wartościowe pojedynki. – Nie widzę dysproporcji pomiędzy tymi drużynami a naszą. Jesteśmy drużynami, które potrafią fajnie pograć w piłkę. Starcie z Legią było bardzo wyrównane, jest to fajnie poukładana z drużyna z bardzo dobrym napastnikiem. Nie uważam jednak, aby była to drużyna, której nie możemy pokonać. Strzeliliśmy bramkę z akcji, przez długi czas gry, przeważaliśmy. Oni mieli także trochę szczęścia z rzutami wolnymi. Na tym poziomie, większość strzałów pod poprzeczkę, albo w bok, wpada do bramki. Jeżeli chodzi o Lech, to widać, że byli to wyselekcjonowani chłopcy. Cała drużyna była bardzo wysoka i silna. Wygrali wszystkie spotkania i patrząc przez pryzmat tego turnieju, mogę powiedzieć, że są na trochę wyższym poziomie. Nie ma jednak takiej dysproporcji, która nie byłaby do przeskoczenia z naszej strony. Mamy dużo utalentowanych zawodników, profesjonalny sztab i wszyscy wkładamy w serce w to co robimy – dodał Papież.

Barwy Białej Gwiazdy reprezentowali: Krystian Stryszowski, Mateusz Łacina – Bartłomiej Sowa, Adrian Lewiński, Adrian Sikora, Ian Morgan, Dawid Morys, Dawid Kutermak, Aleksander Paczka, Dawid Vardanyan, Wojciech Bielecki, Kamil Kozik, Piotr Wójtowicz, Radosław Michalczyk

Wyniki:
Wisła Kraków – GKS Tychy 1:0 (Paczka Aleksander)
Wisła Kraków – RKP Rybnik 3:0 (Wójtowicz Piotr dwie , Michalczyk Radosław)
Wisła Kraków – Piast Gliwice 2:0 (Sowa Bartłomiej, Wójtowicz Piotr)
Wisła Kraków – Śląsk Wrocław 1:1 (Bielecki Wojciech)
Wisła Kraków – Lech Poznań 0:1
Wisła Kraków – Korona Kielce 1:0 (Morys Dawid)
Wisła Kraków – Podbeskidzie 6:1 (Vardanyan Dawid, Sowa Bartłomiej, Morgan Ian, Sikora Adrian, Kozik Kamil, Michalczyk Radosław)
Wisła Kraków – Cracovia 1:0 (Wójtowicz Piotr)
Wisła Kraków – AS Progres 0:0
Wisła Kraków – Zagłębie Sosnowiec 3:1 (Vardanyan Dawid, Sowa Bartłomiej, Wójtowicz Piotr)
Wisła Kraków – Legia Warszawa 1:2 (Paczka Aleksander)

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x