Buksa i Hoyo-Kowalski powołani do reprezentacji Polski do lat 15

27
Październik
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15 / U-16

2003+kadra+polski

Kolejni zawodnicy Wisły z powołaniami do reprezentacji Polski! Dzisiaj selekcjoner Marcin Dorna rozesłał powołania na sparingi z Irlandią w roczniku 2003. Wśród szesnastu nazwiski uznanie znaleźli Aleksander Buksa i Daniel Hoyo-Kowalski.

Tygodniowe grupowanie odbędzie się w Pruszkowie, natomiast Polacy z Irlandią zagrają w Dublinie – w dniach 14 i 16 listopada. Obecnie na zgrupowaniu kadry do lat 16 w Holandii przebywa Sławomir Chmiel.

Aleksander Buksa w Wiśle jest od czterech lat – wcześniej występował w Akademii Piłkarskiej 21 Kraków. Jest lewonożnym napastnikiem, choć często wystawiany jest na prawym skrzydle. W obecnym sezonie występuje w Małopolskiej Lidze Juniorów Młodszych w starszym roczniku, czyli rywalizuje z zawodnikami dwa lata starszymi. Daniel Hoyo-Kowalski jest z kolei wychowankiem Białej Gwiazdy, do klubu trafił do grupy naborowej. Jest kapitanem Wisły 2003, który pewnie przewodzi w grupie D Centralnej Ligi Juniorów U15. Występuje na pozycji środkowego obrońcy. Brawo, Panowie!

Kadra na dwumecz z Irlandią: Aleksander Buksa, Daniel Hoyo-Kowalski (Wisła Kraków), Fryderyk Gerbowski (Escola Varsovia Warszawa), Krzysztof Bąkowski (Lech Poznań), Igor Ławrynowicz (Lech Poznań), Radosław Cielemęcki (Legia Warszawa), Jakub Ojrzyński (Legia Warszawa), Oliwier Olszewski (Legia Warszawa), Szymon Włodarczyk (Legia Warszawa), Filip Balcewicz (Pogoń Szczecin), Kacper Kozłowski (Pogoń Szczecin), Michael Kostka (RB Leipzig, Niemcy), Kacper Smorgol (RB Leipzig, Niemcy), Bartosz Baranowicz (Rozwój Katowice), Ariel Mosór (Unia Warszawa), Brian Woschek (SV Werder Bremen 1899, Niemcy), Patryk Kusztal (Zagłębie Lubin), Jakub Malec (Zagłębie Lubin), Bartosz Matuła (Zagłębie Lubin), Marcel Żurek (Zagłębie Lubin).

BAZ08242017-9027

kuro piłkarz czerwca

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x