Aleksander Buksa z debiutem w Ekstraklasie!

22
Kwiecień
2019

Autor Akademia

Kategoria Aktualności

BAZ190422-8208

Na bardzo długo Wielkanocny poniedziałek 2019 roku zapamięta Aleksander Buksa, bowiem tego dnia przyszło mu zadebiutować w ekstraklasie z Białą Gwiazdą na piersi! Stał się on tym samym pierwszym zawodnikiem z rocznika 2003, który mógł zaprezentować się na najwyższym poziomie ligowym, mając w dniu debiutu 16 lat, 3 miesiące i 7 dni.

Aleksander Buksa treningi z pierwszą drużyną Białej Gwiazdy rozpoczął w listopadzie ubiegłego roku. Poleciał na obóz przygotowawczy do Turcji, a w zimowych sparingach był najskuteczniejszym zawodnikiem. Jednak dopiero w meczu 31.kolejki Lotto Ekstraklasy przeciwko „Nafciarzom” po raz pierwszy znalazł się w meczowej osiemnastce i już tego samego dnia dostał szansę debiutu gry w Ekstraklasie. Niestety, debiut miał słodko-gorzki smak, bowiem Wiślacy ulegli przy Reymonta gościom z Płocka 2:3. Buksa na placu gry pojawił się w 86 minucie, zmieniając strzelca dwóch bramek dla Wisły – Sławomira Peszko.

BAZ190422-8234

Urodzony w Krakowie zawodnik swoją przygodę z piłką rozpoczynał w Bronowiance Kraków, skąd następnie przeszedł do Akademii Piłkarskiej 21, by wreszcie stamtąd móc trafić do Wisły. Młody napastnik czyni regularne postępy. Swoje występy w rozgrywkach CLJ U17często kończy z bramką na swoim koncie. Jest pierwszym wyborem trenera Marcina Dorny w linii ataku reprezentacji Polski U16, w której rozegrał 4 spotkania i strzelił tyle samo bramek. W meczu z Wisłą Płock nie miał zbyt wielu okazji, by pokazać swoje umiejętności, ale liczymy na to, że już w niedalekiej przyszłości będziemy mogli zaskandować jego nazwisko na stadionie przy Reymonta!

Aleksander Buksa już zapisał się w kartach historii Wisły Kraków. Licząc 5941 dni, stał się najmłodszym Wiślackim debiutantem w XXI wieku, a trzecim w całej historii po Marcinie Jałosze i Mieczysławie Graczu!

Warto dodać, że w dzisiejszym spotkaniu mogliśmy oglądać innego debiutanta – Dawida Szota, który rozegrał pełne 90 minut.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x