2008/2009: Starsza Wisła wygrywa w Ostrawie, młodsza w połowie stawki

15
Październik
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-10 / U-9

WISŁA KRAKÓW 2008

Do Czech udały się w ten weekend roczniki 2008 i 2009 Wisły Kraków. Nasi zawodnicy wzięli udział w turnieju Ostrava Cup. Młodsi wygrali komplet meczów i zajęli pierwsze miejsce, z kolei młodsi rywalizowali jak równy z równym z każdym, kończąc na 5. miejscu z bilansem bramkowym 26 do 27.

Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili zawodnicy z rocznika 2008. Spotkania (zarówno w kategorii U9 jak i U10) rozgrywano systemem każdy z każdym, mecze trwały po 17 minut. W starszym roczniku Biała Gwiazda okazała się bezkonkurencyjna i wygrała wszystkie siedem spotkań, okazując się lepszą: Banik Ostrawa, SFC Opava, MFK Vyškov, MFK Vítkovice, MFK Karviná, FK Hodonín i FC Fastav Zlín. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Kuba Koszuliński.

Po meczach rocznika 2008 do rywalizacji przystąpili zawodnicy rok młodsi. Oprócz drużyn z Czech i Słowacji w ich turnieju wystąpiły polskie Raków Częstochowa i GKS Katowice. Zawodnicy trenera Piotra Wijaty wygrali dwa mecze, dwa zremisowali, a trzy przegrali i ostatecznie zajęli piąte miejsce z ofensywnym bilansem bramkowym 26:27. Był to pierwszy międzynarodowy turniej tego rocznika, więc z pewnością zyskali spore doświadczenie, mogąc rywalizować m.in. przeciwko AS Trencin. Najlepszym zawodnikiem zawodów został Victor Makówka.

Wyniki Wisły Kraków 2008 w Ostrawa CUP
Wisła Kraków – Banik Ostrawa 2:0
Wisła – SFC Opava 4:2
Wisła – MFK Vyškov 1:0
Wisła – MFK Vítkovice 4:3
Wisła – MFK Karviná 5:1
Wisła – FK Hodonín 4:0
Wisła – FC Fastav Zlín 4:2

Barwy Białej Gwiazdy reprezentowali: Miłosz Stolarski, Igor Wąsikowski, Korneliusz Sirant, Kacper Paszcza, Jan Lepak, Mateusz Pępek, Antek Tarkowski, Franek Wróblewski, Oskar Jańczy, Kuba Koszaliński

Wyniki Wisły Kraków 2009 w Ostrawa CUP
Wisła Kraków – AS Trencin 3:3
Wisła – Banik Ostrawa 4:7
Wisła – GKS Katowice 2:3
Wisła – MFK Karviná 7:3
Wisła – MFK Vítkovice 5:5
Wisła – Raków Częstochowa 1:3
Wisła – SFC Opava 4:3

Barwy Białej Gwiazdy reprezentowali: Tymon Gąszcz, Dawid Kubik, Tymoteusz Leśniak, Karol Łakomy, Victor Makówka, Antoni Stolarczyk, Filip Śpiewak, Bartosz Wiorek

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x