2005: Prestiżowa wygrana w lidze

30
Sierpień
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-13

BAZ08272017-7544

Turniej im. Adama Grabki już za nami, czas na rywalizację o punkty. W rozgrywanej w środę 3. kolejce Małopolskiej Ligi Młodzików Wisła 2005 pokonała 1:0 Akademię Piłkarską 21. Bramkę zdobył po ładnym uderzeniu wolejem Kacper Połeć.

Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane. Wiślacy uzyskali przewagę w posiadaniu piłki, natomiast AP 21 ograniczając się do prostopadłych podań i kontrataków próbowała zaskoczyć Białą Gwiazdę. Z czasem wyraźną przewagę uzyskała Wisła, która stworzyła dwie bardzo dogodne sytuacje, jednak szwankowała skuteczność. Między innymi w sytuacji sam na sam znalazł się Dawid Kutermak, jednak przegrał rywalizację z golkiperem gości. Na przerwę obie ekipy schodziły bezbramkowo remisując.

Druga część spotkania rozpoczęła się od mocnej ofensywy Wisły. Po jednej z dogodnych sytuacji Biała Gwiazda wywalczyła sobie rzut rożny. Wojciech Bielecki precyzyjnie dośrodkował, a ładnym uderzeniem z woleja popisał się Kacper Połeć, który dał wiślakom prowadzenie. Następnie gra toczyła się w środkowej części boiska. Zawodnicy Akademii Piłkarskiej 21 starali się zaskoczyć Białą Gwiazdę, jednak tego dnia im się to nie udało. Podopieczni trenera Jani mieli kontrolę nad spotkaniem do końcowego gwizdka arbitra.

Cieszymy się ze zwycięstwa, tym bardziej że mieliśmy w ostatnim czasie bardzo pracowity okres, obóz, turniej. Nie graliśmy tak jakbym to sobie wyobrażał, ale trenujemy i walczymy dalej. Musimy się rozwijać, abyśmy byli coraz lepsi, a z meczu na mecz było widać postęp w naszej grze – skomentował środową potyczkę trener Michał Jania.

3. kolejka Małopolskiej Ligi Młodzików
30 sierpnia, godz. 14:00, ul. Reymonta 22, Kraków
Wisła Kraków 2005 – Akademia Piłkarska 21 1:0 (0:0)
Kacper Połeć

Wisła Kraków: Krystian Stryszowski, Mateusz Łacina – Adrian Sikora, Dawid Morys, Kacper Połeć, Kacper Depta, Bartłomiej Sowa, Maksymilian Żmuda, Kacper Przybyłko, Dawid Vardanyan, Aleksander Paczka, Wojciech Bielecki, Adrian Lewiński, Kamil Kozik, Dawid Kutermak

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x