2005: Liga starszych zaczęta od zwycięstwa

04
Kwiecień
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-12

Wisła Kraków 2005

Od zwycięstwa Okręgową Ligę Młodzików zaczęła Wisła Kraków 2005. Podopieczni trenera Macieja Papieża pokonali AS Progres Kraków 4:1. Bramki dla Białej Gwiazdy strzelali: Kacper Przybyłko, Dawid Kutermak, Dawid Morys i Adam Pieniądz.

Było to nietypowe spotkanie, ponieważ w roli gospodarza figurowała Wisła, ale grano na obiektach Progresu. Pierwszą bramkę w meczu strzelił po kwadransie gry Kacper Przybyłko, uderzając mocno z dystansu. Parę minut później było już 2:0, gdy Dawid Kutermak odpowiednio się zachował mając przeciwnika na plecach, odwrócił się i strzelając z woleja nie dał szans bramkarzowi. Progres jeszcze przed przerwą zdobył kontaktową bramkę, ale po zmianie stron Wisła potwierdziła, że jest tego dnia lepsza. W ostatnich dziesięciu minutach dwukrotnie piłka lądowała w siatce gości – najpierw Dawid Morys zamknął dośrodkowanie z rzutu rożnego strzałem pod poprzeczkę, a później Adam Pieniądz w pierwszym oficjalnym meczu w barwach Wisły zaskoczył wszystkich strzałem z rzutu wolnego pod naskakującym murem. Pozytywny dla Wisły początek ligi, w której w większości meczów przyjdzie się podopiecznym trenera Macieja Papieża rywalizować ze starszymi – choć przyznać trzeba, że akurat niedzielny w niedzielnym meczu grali ze sobą rówieśnicy.

1. kolejka I Ligi Okręgowej Młodzików
2 kwietnia, godz. 12:30, ul. Ptaszyckiego 6, Kraków
Wisła Kraków – AS Progres Kraków 4:1 (2:1)
Kacper Przybyłko 15′, Dawid Kutermak 22′, Dawid Morys 52′, Adam Pieniądz 59′

Wisła Kraków: Mateusz Łacina – Wojciech Bielecki, Kacper Depta, Kamil Kozik, Dawid Kutermak, Adrian Lewiński, Ian Morgan, Dawid Morys, Aleksander Paczka oraz Krystian Stryszowski, Adam Pieniądz, Kacper Połeć, Kacper Przybyłko, Adrian Sikora, Bartłomiej Sowa, Dawid Vardanyan, Piotr Wójtowicz

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x