2004: „Uważam, że pod względem posiadanej kultury gry byliśmy w czołówce”

29
Sierpień
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-14

wisla_hulhorst

Tylko dziewiąte miejsce w Hulshorst CUP zajęła Wisła Kraków 2004 podczas turnieju w Holandii. Podopieczni trenera Tomasza Tchórza rywalizowali z krajowymi oraz angielskimi i duńskimi drużynami. Szkoleniowiec Białej Gwiazdy był zadowolony z postawy zespołu.

Wiślacy rywalizację w grupie B w piątek od porażki 0:3 z PEC Zwolle i remisu 2:2 ze Spartą Rotterdam. Tego drugiego meczu nasi zawodnicy mogą szczególnie żałować, ponieważ drugą bramkę stracili w ostatniej minucie. Przed sobotnim graniem wiedzieli, że będą musieli pokonać FC Kopenhagę oraz Crystal Palace. Duńczycy zaczęli mecz ofensywnie i prowadzili już 3:0. Heroiczna pogoń oraz bramki Oliwiera Oczkowskiego i Kuby Niedbały sprawiły, że spotkanie zakończyło się wynikiem 2:3. W przegranym 0:3 starciu z Anglikami dużą rolę odegrały warunki fizyczne przeciwników. Obie drużyny, po wygraniu półfinałów, znalazły się w finale (wygrali Anglicy), a Wisła ostatecznie zajęła 9. miejsce po zwycięstwie z Regio TEAM.

Turniej rozgrywany w Holandii był dla naszego zespołu bardzo cennym doświadczeniem skonfrontowania się ze środowiskiem zarówno gry, ale także społecznym jakiego nie mamy okazji doświadczać na co dzień. Rywalizacja z takimi drużynami jak FC Kopenhagen, Sparta Rotterdam czy Crystal Palace pozwoliła nam doskonalić własny sposób gry w konfrontacji z bardzo wymagającymi przeciwnikami. Pomimo poszczególnych rezultatów i finalnego miejsca jestem bardzo pozytywnie nastawiony do tego jak nasza drużyna zaprezentowała się w poszczególnych meczach i z optymizmem patrzę w przyszłość tej drużyny i poszczególnych chłopców. Uważam, że pod względem posiadanej kultury gry byliśmy w czołówce drużyn turniejowych wraz z wymienionymi FC Kopenhagen i Spartą Rotterdam, a o naszych zawodnikach bardzo dobrze wypowiadały się osoby związane z klubami holenderskimi. Bardzo cennym doświadczeniem był dla nas także mecz z angielską drużyną Crystal Palace, która prezentowała fizyczny styl gry bazując na długich podaniach realizowanych w bocznych sektorach boiska. Pomimo wyraźnej przewagi fizycznej przeciwnika nasza drużyna potrafiła utrzymywać się przy piłce nie zatracając przyjętej tożsamości gry dla uzyskania lepszego wyniku. To doświadczenie z pewnością pomoże rozwinąć świadomość zawodników odnośnie gry i sprawi, że staną się dużo lepsi w przyszłości – obszernie podsumował występ swoich zawodników trener Tomasz Tchórz.

Wyniki Wisły Kraków 2004 podczas Hulshorst CUP:
Wisła Kraków – PEC Zwolle 0:3
Wisła – Sparta Rotterdam 2:2 (Jakub Niedbała 2)
Wisła – FC Kopenhaga 2:3 (Oliwier Oczkowski, Niedbała)
Wisła – Crystal Palace 0:3
Wisła – Regio TEAM 2:0 (Mariusz Kutwa, Kacper Chełmecki)

Barwy Białej Gwiazdy reprezentowali: Szymon Kucharski, Eryk Dudek – Mariusz Kutwa, Robert Zaborowski, Dawid Kędziora, Oliwier Oczkowski, Mikołaj Zięba, Michał Opalski, Karol Tokarczyk, Kacper Chełmecki, Kacper Zborowski, Patryk Kościółek, Bartosz Seweryn, Dorian Gądek, Jakub Jania, Kacper Filo, Jakub Niedbała. Sztab: Tomasz Tchórz, Paula Pieprzyca, Rafał Wisłocki

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x