2004: Pogrom w Nowym Sączu

08
Kwiecień
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-13

Wisła Kraków 2004

W sobotni poranek w ramach 19. kolejki Małopolskiej Ligi Młodzików Wisła Kraków 2004 mierzyła się w wyjazdowym spotkania z Sandecją Nowy Sącz. Podopieczni trenera Michała Jani pewnie pokonali swoich rówieśników 6:1. Bramki dla Białej Gwiazdy zdobywali: Jakub Niedbała (trzy), Karol Tokarczyk (dwie) oraz Bartosz Seweryn.

Od początku Wisła Kraków zaatakowała szóstą drużynę ligi. Już w pierwszych minutach bardzo dobre sytuacje mieli Kacper Filo, którego uderzenie minęło bramkę oraz Dorian Gądek, który trafił w słupek. Chwilę później po dograniu z bocznego sektora Jakub Niedbała wpisał się na listę strzelców. Następnie Bartosz Seweryn przeprowadził indywidualną akcję, wyłożył piłkę Niedbale, a ten umieścił futbolówkę w siatce. Tuż przed przerwą Seweryn wykończył zespołową akcję podwyższając wynik meczu na 3:0.

Druga część gry podobnie jak pierwsza rozpoczęła się od ataków Wisły. Na boisku było więcej miejsca, za sprawą bardziej otwartej gry Sandecji, oba zespoły stwarzały groźne sytuacje. Po rzucie rożnym Karol Tokarczyk zdobył bramkę. Następnie w sytuacji sam na sam znalazł się Niedbała, który skompletował hat-tricka. Później to Sandecja wykorzystała błąd w defensywie Białej Gwiazdy i zdobyła bramkę honorową. Wynik meczu na 6:1 po ładnej akcji Kacpra Filo po prawej stronie boiska ustalił Tokarczyk.

Mecz był pod naszą kontrolą, jednak jestem niezadowolony z niektórych fragmentów. Jeśli chodzi o grę ofensywną to stwarzaliśmy sytuacje i byliśmy skuteczni… Boisko było wąskie, potrzebowaliśmy chwilę by się dostosować. Cieszą strzelone bramki, ponieważ padły po akcjach zespołowych, cieszą dobre wejścia zawodników, którzy nie grają od początku – podsumował spotkanie trener Michał Jania.

19. kolejka Małopolskiej Ligi Młodzików
8 kwietnia, godz. 10:00, ul. Kilińskiego 47, Nowy Sącz
Sandecja Nowy Sącz – Wisła Kraków 1:6 (0:3)
Jakub Niedbała 3, Karol Tokarczyk 2, Bartosz Seweryn

Barwy Wisły Kraków 2004 reprezentowali: Piotr Zagórowski, Kacper Filo, Michał Raś, Robert Zaborowski, Bartosz Kutrzeba, Dawid Kędziora, Dorian Gądek, Jakub Niedbała, Michał Opalski, Bartosz Seweryn, Karol Tokarczyk, Dominik Brewczyński, Bartłomiej Wolak, Eryk Dudek

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x