2004: Osiem bramek z MUKP Dąbrowa Górnicza

22
Styczeń
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-13

Wisła Kraków 2004

Świadkami ładnych bramek byliśmy w niedzielny poranek na boisku przy ul. Koletek 20. Wisła Kraków 2004 grała z MUKP Dąbrowa Górnicza i odniosła przekonujące zwycięstwo 8:2. Cztery bramki zdobył Michał Opalski, a strzałem z 35. metrów popisał się Dorian Gądek.

Wynik meczu otworzył strzałem głową po rzucie rożnym Karol Tokarczyk. Następnie, na przestrzeni pięciu minut, dwukrotnie do siatki rywala trafiał Michał Opalski, doskonale odnajdując się w sytuacjach sam na sam z bramkarzem. Tuż przed przerwą do piłki wybitej na ok. 35. metr przez gości dopadł Dorian Gądek i z pierwszej piłki uderzył pod poprzeczkę, nie dając żadnych szans przeciwnikowi na skuteczną interwencję.

W pierwszych minutach po przerwie dobrze spisywał się bramkarz gości, z kolei ofensywni zawodnicy MUKP zaczęli stwarzać sobie sytuacje i w końcu po strzale z dystansu piłka wpadła do siatki Szymona Kucharskiego. Wisła odpowiedziała pięć minut później. Patryk Kościółek uruchomił prawym skrzydłem Dominika Brewczyńskiego, a ten będąc na skraju pola karnego zdecydował się na kąśliwy strzał przy krótkim słupku, czym kompletnie zaskoczył bramkarza. Następna bramka padła po piętnastu minutach, a jej strzelcem był ponownie Opalski. Ten sam zawodnik chwilę później trafił również po raz czwarty i zainicjował akcję po której padła ostatnia w tym meczu bramka dla Wisły. Opalski wypatrzył na skrzydle Tokarczyka, który wpadł w pole karne i wyłożył zawodnikowi testowanemu piłkę w taki sposób, że wystarczyło ją skierować do pustej bramki. Goście zdołali jeszcze zdobyć drugą bramkę, po której sędzia zakończył to spotkanie.

Wisła Kraków – MUKP Dąbrowa Górnicza 8:2 (4:0)
Michał Opalski 4, Karol Tokarczyk, Dominik Brewczyński, Dorian Gądek, zawodnik testowany

Wisła Kraków: Zawodnik testowany – zawodnik testowany, zawodnik testowany, Robert Zaborowski, Bartosz Kutrzeba – Dawid Kędziora, Jakub Niedbała, Michał Opalski, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Dorian Gądek oraz Łukasz Piechnik, Dominik Brewczyński, Michał Raś, Bartłomiej Wolak, Szymon Kucharski, Patryk Kościółek

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x