2003: Wiślacy wyraźnie lepsi od lidera woj. opolskiego

23
Styczeń
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-14

2003-kopiowanie

MOSiR Opole był niedzielnym rywalem Wisły Kraków 2003. Podopieczni trenera Mateusza Stolarskiego pokazali się z dobrej strony i wygrali 5:0. Bramkę i trzy asysty zanotował wracający po kontuzji Jakub Lorek.

Już w 3. minucie Wisła mogła prowadzić, ale Bartosz Markiewicz nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego po faulu na Jakubie Lorku. Chwilę później jednak ten duet dał Białej Gwieździe prowadzenie, Lorek dośrodkował, a Markiewicz trafił do siatki. Swój dobry występ Lorek potwierdził przy dwóch kolejnych trafieniach. Najpierw wykorzystał prostopadłe podanie Jana Rolskiego, a potem dograł piłkę Krystianowi Kuchni, który przed przerwą podwyższył prowadzenie.

Po zmianie stron Wisła nie odpuszczała i najpierw cudownym trafieniem z rzutu wolnego (po faulu na Lorku) popisał się Daniel Hoyo-Kowalskiego. Festiwal strzelecki zakończył Kamil Sanojca. Wisła 2003 pokonała MOSiR Opole 5:0.

Normalnie podsumowałbym ten mecz jako bardzo dobry ponieważ zwycięstwo z kolejnym rywalem który dominuje w swoim województwie nie może zasługiwać na krytykę. Jednak ze względu na podejście mojego zespołu do wydarzeń związanych w sobotnie popołudnie i rozgrywki halowe muszę powiedzieć, że przed nami bardzo wiele pracy. Bycie piłkarzem to nie tylko płaszczyzna piłkarska, w skład tego wchodzą również inne aspekty jak motoryka, mentalność i odpowiedni szacunek do wykonywanej pracy jakim niewątpliwe jest każdy następny mecz. Aby być na najlepszym poziomie, a do takiego dążymy, musimy być gotowi na sto procent każdego dnia o każdej porze. Chłopaki czytając tę wypowiedź na pewno wiedzą co mam na myśli i niech ta sprawa pozostanie w szatni. Ostatnio słyszałem świetny cytat „Nie pozwól by zwycięstwo trafiło do twojej głowy, nie pozwól by porażka trafiła do twego serca”. Jesteśmy Wisłą Kraków, wymagajmy od siebie codziennie jeszcze więcej, mamy okazję pracować dla jednego z najlepszych klubów w Polsce. Szanujmy to i bądźmy gotowi podjąć wyzywanie jakie niesie gra w Akademii Wisły – podsumował spotkanie trener Mateusz Stolarski.

MOSiR Opole – SMS Gimnazjum nr 19 z odziałami Wisły Kraków 2003 0:5 (0:3)
Bartosz Markiewicz, Jakub Lorek, Daniel Hoyo-Kowalski, Krystian Kuchnia, Kamil Sanojca

Wisła Kraków: Wiktor Skrzyński – Patryk Warczak, Daniel Hoyo-Kowalski, Patryk Fundament, Bartosz Markiewicz – Mateusz Kulma, Bartosz Pietruszka – Krystian Kuchnia, Jakub Lorek, Filip Leśniak – Jan Rolski oraz Kamil Sanojca, Kamil Oleś, Mateusz Kaleta, Filip Olszanicki

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x