2003: Debiut w Domu na piątkę

22
Październik
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15

BAZ10212017-3235

Powroty zawsze cieszą, szczególnie gdy ten powrót to 5:0 z Koroną Kielce. Wisła Kraków 2003 w 10. kolejce Centralnej Ligi Juniorów rozgromiła drużynę ze stolicy województwa świętokrzyskiego. Był to debiut w tych rozgrywkach przy ul. Reymonta 22.

Fotogaleria z meczu autorstwa Bartka Ziółkowskiego

Faworytem tego meczu byli gospodarze, którzy robią wszystko, żeby zostać mistrzem jesieni, natomiast przeciwnicy muszą drżeć o utrzymanie. I już w 3. minucie było 1:0 dla drużyny trenera Mateusza Stolarskiego. Kielczanie wykonywali stały fragment gry, wydawałoby się, że nie do końca dobrze piłkę wypiąstkował Wiktor Skrzyński, ale wywiązał się z tego znakomity kontratak. Trójka obrońców Białej Gwiazdy poszła jak do pożaru: Patryk Fundament na środku boiska odegrał na lewe skrzydło do Patryka Warczaka, który przebiegł dobre 60 metrów na maksymalnym sprincie i dograł w pole karne, gdzie akcję wykończył Bartosz Markiewicz.

BAZ10212017-3096

Chwilę później mogło, a wręcz powinno być 2:0, ale w dwóch dobrych sytuacjach pudłował Krystian Kuchnia. Nie pomylił się jednak za trzecim razem, gdy dostał piłkę z bocznego sektora od Markiewicza. Strzał napastnika bramkarz Korony zbił, ale nie na tyle, że piłka i tak wpadła do siatki. Wisła była tego dnia zbyt mocna dla gości, co udowodniła w 25. minucie, gdy do piłki wrzuconej przez Jakuba Lorka idealnie głowę dołożył Filip Olszanicki.

BAZ10212017-3145

Drugą połowę Wisła rozpoczęła od czterech zmian w ofensywie – trener Stolarski zdecydował się zmienić skrzydłowych oraz napastników. Nie zmieniło to jednak nastawienia. W 42. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Bartosz Pietruszka i tym sposobem zdobył swoją czwartą bramkę w rozgrywkach CLJ U15. Wiślacy złapali luz, nie dopuszczali kielczan pod swoje pole karne, a na trzy minuty przed końcem ukoronowali swój występ piątym trafieniem, tym razem autorstwa Mateusza Kulmy. Dużo było przypadku i szczęścia, gdyż piłka odbiła się od nóg obrońcy gości i spadła tak pod nogami Kulmy, że ten znalazł się przed bramkarzem, co pewnie zamienił na gola.

Wiślacy po 10. kolejkach mają 26 punktów i są coraz bliżej mistrzostwa jesieni – mogą je sobie zapewnić już za tydzień, w Białej Podlaskiej.

10. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U15, grupa D
21 października, godz. 13:00, ul. Reymonta 22, Kraków
Wisła Kraków – Korona Kielce 5:0 (3:0)
Bartosz Markiewicz 3′, Krystian Kuchnia 18′, Filip Olszanicki 25′, Bartosz Pietruszka 44′, Mateusz Kulma 67′

Wisła Kraków: Wiktor Skrzyński – Patryk Fundament, Patryk Warczak, Daniel Hoyo-Kowalski, Bartosz Markiewicz – Filip Olszanicki, Bartosz Pietruszka, Mateusz Kulma – Jakub Lorek, Krystian Kuchnia, Filip Leśniak oraz Maciej Tracz, Jakub Niedbała, Kamil Sanojca, Michał Barć, Jan Rolski, Dawid Dąbrowski

BAZ10212017-3200

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x