2002: Wisła wygrywa z Sandecją i umacnia pozycję lidera

19
Kwiecień
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15

2002-kopiowanie

Iście zimowa atmosfera towarzyszyła meczu rozgrywanej awansem 20. kolejki Małopolskiej Ligi Trampkarzy 2002 pomiędzy Wisłą Kraków i Sandecją Nowy Sącz. Bramki Sławomira Chmiela i Aleksa Leśniaka przesądziły o zwycięstwie Białej Gwiazdy 2:0.

Na boisku KS Nadwiślan przy ul. Koletek 20 mierzyły się ze sobą dwie drużyny, które do tej pory zgromadziły najwięcej punktów. Wisła miała jeszcze w pamięci pierwszy mecz w Nowym Sączu, za który chciała się koniecznie zrewanżować. I od początku meczu przejęła panowanie nad wydarzeniami boiskowymi. Przed dobrą okazją stanął Daniel Muniak, ale będąc sam na sam z bramkarzem gości nieznacznie chybił. Mimo przewagi bramka na 1:0 padła dopiero tuż przed przerwą. Sławomir Chmiel głową wykończył dośrodkowanie Wiktor Szywacz z rzutu rożnego.

Po zmianie stron Wisła szybko podwyższyła prowadzenie za sprawą Aleksa Leśniaka, który wykorzystał dobrze rozegrany stały fragment gry. Później bramki już nie padły chociaż wiślacy mieli kilka dogodnych okazji – takich jak Aleksander Buksa, który otrzymał dobre podanie od Daniela Wolaka, ale uderzył z bliska w bramkarza Sandecji czy też strzelec pierwszej bramki, który najpierw minął dwóch rywali, by przestrzelić z ostrego kąta. Ostatecznie po meczu rozegranym przy opadach śniegu Wisła Kraków 2002 pokonała Sandecję Nowy Sącz 2:0 i jest niekwestionowanym liderem Małopolskiej Ligi Trampkarzy.

20. kolejka Małopolskiej Ligi Trampkarzy
19 kwietnia, godz. 10:30, ul. Koletek 20, Kraków
Wisła Kraków – Sandecja Nowy Sącz 2:0 (1:0)
Sławomir Chmiel 27′, Aleks Leśniak 41′

Wisła Kraków: Bartosz Matoga – Patryk Warczak, Patryk Pischinger, Jakub Zima, Kacper Masny – Aleks Leśniak, Wiktor Szywacz, Daniel Muniak, Sławomir Chmiel, Adam Warmuz – Daniel Wolak oraz Michał Przybyło, Bartłomiej Gierek, Aleksander Buksa, Michał Supel, Szymon Goch i Konrad Konik

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x